Perime të ziera si garniturë

Perime të ziera si garniturë

Mishi i pjekur, i skuqur ose i zier, shërbehet me garniturë perimesh.
Perimet duhet zier varësisht nga lloji, përcjell heyday.

Disa nga perimet futen në ujë të valë me kripë dhe për disa minuta vlohen. Kullohen mirë, pastaj fërgohen pak, duke i kaluar 2-3 herë në tigan me yndyrë. Rregullohen me mëlmesa dhe majdanoz të grirë hollë.
Përjashtim bëjnë patatet të cilat duhet zier mirë. Nëse janë të vogla zihen të tëra, përndryshe priten për së gjati në katër pjesë.
Karotat për garniturë priten në pjesë të gjata, e nëse janë të njoma, zihen të tëra.
Lulelakra e bardhë dhe e gjelbër, nahet në lule, pastaj vihen të vlojë në ujë të njelmët ose mbi avull. /humanheyday.com/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *