Mars 2018

Çokollata më e shtrenjtë në botë: Mund ta shijoni nëse i keni 7.728 euro për një copë (Video)

Çokollata më e shtrenjtë në botë është prezantuar sot në panairin e çokollatës në Obidos të Portugalisë. “Edicioni i limituar” përmban një mijë bonbone me çmim prej 7.728 euro për copë, dhe për këtë arsye e ruajnë dy persona, transmeton Telegrafi. Çdo bonbone është e mbuluar me grimca ari, kurse “kreatori” i çokollatës, portugezi Daniel Gomes, ka deklaruar se kjo çokollatë në pamje të diamantit, ka arritur të futet në

Shpikja e kosovarit që po e mahnitë botën

Një kosovar ka bërë një shpikje mahnitëse. Ai ka bërë një aparaturë e cila shtyp kanaçevet dhe i bën petë. Kjo gjë ka mahnitur ata që merren me shitjen e kanaçeve të cilat fillimisht i shtypin. Video që u publikua dy ditë më parë ka arritur më shumë se 6 mijë shikime. Video që u publikua dy ditë më parë ka arritur më shumë se 6 mijë shikime.  

Alibaba investon dy miliardë dollarë në Lazada Group

Kompania Alibaba do të investojë edhe dy miliardë dollarë më shumë në kompaninë e blerjeve online të Azisë Juglindore Lazada Group dhe pritet që kompania të vërë një nga drejtuesit e saj më të lartë për të drejtuar biznesin. Sipas një deklarate, Lucy Peng i cili tashmë është kryetar i Lazadës do të marrë rolin e drejtuesit ekzekutiv ndërkohë që shefi aktual, Max Bittner, do të japë dorëheqjen dhe do

Filloi zënka me një vajzë, përfundoi me humbjen e vetëdijes së djaloshit

Disa nxënës po ecnin rrugës kur një vajzë fillon të përplaset me fjalë me një djalosh, ndërkohë që e godiste nganjëherë në shpatullën e majtë. Zënka e tyre u ndal, kur djaloshi me bluzë portokalli iu hodh në sulm këtij që po fjalosej me vajzën. Mirëpo gjendja ndryshoi plotësisht kur ky i fundit e kapi për qafe dhe e shtrëngoi djalin me bluzë portokalli. Ai u zmbraps dhe e shtrëngoi

63 vjeçari dëshmon se nuk ka vdekur kurrë, gjykatësi e refuzon

Rasti i Konstandin Reliut, 63 vjeç, është rishikuar dje nga gjykata e qytetit rumun Vaslui. Reliu u përpoq t’i dëshmonte gjykatësit se ishte gjallë, por argumentet e tij u refuzuan, me pretendimin se e paraqiti ankesën shumë vonë. Reliu mësoi për “vdekjen” e tij kur u kthye në Rumani pas disa vitesh mungesë. Në vitin 1992 ai ka emigruar në Turqi për të punuar. Në vitin 1999 vizitoi gruan për

Real Madridi përsëri interesohet për Bonuccin

E kishte kërkuar në afatin kalimtar të janarit, por nuk kishte arritur ta bind. Real Madridi sërish ka kthyer kokën nga mbrojtësi i AC Milanit, Leonardo Bonucci. Mediat italiane shkruajnë se skuadra “merenguese” është e vendosur që edhe në afatin kalimtar të verës, të hedhet në sulm për mbrojtësin italian. Krerët e madrilenëve janë duke përgatitur një listë të mbrojtësve, dhe siç raportohet, në listën e Realit është edhe Bonucci,

Fshati në Kosovë me vetëm një banor

Bëhet fjalë për 70- vjeçarin Sabit Maliqi, që jeton në fshatin Graxhanik të Kosovës, shtëpia e të cilit gjendet buzë një përroi. Nëse ne jemi mësuar të kemi miq, fqinj, të shkëmbehemi me njerëz në rrugë apo të jetojmë pranë familjarëve tanë, dikush ka preferuar të jetojë për çdo ditë i vetëm. Në një reportazh për RTV21 i moshuari tha se është i kënaqur dhe nuk pranon kurrsesi ta lërë

Çmenduri, burri ha kosheren bashkë me bletë

Njerëzit në botë bëjnë çmenduri nga më të ndryshmet, të cilat të lënë pa mend. Por, gjesti që ka bërë ky burrë është i pazakonshëm, aq sa edhe i rrezikshëm. Ky person shihet që pa pikë frike ha kosheren e bletëve, bashkë me dhjetëra bletë në të. Ai nuk ka frikë as nga pickimi i bletëve në gojë, që mund të jetë shumë i rrezikshëm, madje të shkaktojë edhe vdekjen.

Cila është mënyra më e mirë për të larë xhupin me pupla pa qenë nevoja të paguani para në pastrim kimik

Edhe pse temperaturat e ngrohta të këtyre ditëve të fundit po paralajmërojnë pak nga pak ardhjen e pranverës, është ende herët për të bërë ndryshime në garderobë. Por, është gjithashtu herët edhe për të hequr dorë nga xhupi me pupla të cilin e keni përdorur gjatë këtij viti ndonëse ka ardhur koha që ta lani. Në të vërtetë kjo është sfida për të gjitha gratë, pasi gjatë larjes me lavatriçe

Fëmijët, stresi u largohet duke folur me nënën

Zëri i nënës largon stresin. Tani e tutje kur një bashkëshort të shohë të shoqen duke folur pafund me të ëmën nuk duhet të shqetësohet, por të lumturohet. Një studim i bërë nga Universiteti Medison i Uiskonsit ka treguar se për t’u ndier më mirë mjafton të dëgjosh zërin e nënës dhe mërzitja largohet si me dorë. Studiuesit vunë re se çdo gjë ka një bazë shkencore: duke dëgjuar zërin