Qyteti me sytë e një qeni (Video)

Qyteti me sytë e një qeni (Video)

Panorama e qytetit japonez Odate të parë përmes syve të dy qenve të racës akita është shërbimi më i ri që ofron google maps.

Bëhet fjalë për një opsion të ri të quajtur vështrimi i qenit dhe panorama u realizua në atë mënyrë që qenve u ngjiten kamera dhe i lëshuan për shëtitje nëpër Odate.

Kamera kapi peisazhe mahnitëse dhe vende sekrete të qytetit të ftohtë të cilat do të prezantohen për turistët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *