Tavë me mish pule dhe perime

Tavë me mish pule dhe perime

Përbërësit

1 file pule

2 patate

1 qepë

2 speca

3 copa hudhër

Biber i zi

qimnon

kripë

gjysmë gote te çajit vaj vegjetal

1,5 lugë salce domatesh

1,5 gota ujë të vakët

Filën e pulës dhe patatet i preni në copa të vogël, i vendosni në tavë.

2
Qepën, specat, hudhrën, biberin e zi, kripën, vajin vegjetal e derdhim në tavë.

3
E përziejmë mirë e gjithë glazurën, salcën dhe ujin e vendosim në një enë të vogël dhe e përziejmë mirë.

4
Së fundmi tavës ia derdhim përmbi dhe e vëmë në furrë për pjekjë në temperaturë 190 gradë celsius për 40 minuta.

5
Ju bëftë mirë!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *