Që të jeni fizikisht gati për plazh, duhet të zbatoni këto rregulla

Që të jeni fizikisht gati për plazh, duhet të zbatoni këto rregulla

Nuk ka më asnjë justifikim! As kohë!

Sa të hapni e mbyllni sytë do të kuptoni që prilli ka mbaruar dhe, siç e dini, në maj të gjithë e kanë nisur plazhin.

Problemet me kilogramët janë të përvitshme dhe gjendja bëhet alarmante pikërisht në pranverë.

Nëse zbatoni këshillat e mëposhtme, mund t’ia dilni, shkruan Living.al.

1. Pini shumë ujë, gjatë gjithë ditës.

2. Jo vetëm të mos konsumoni ushqime të dëmshme, por as të mos i shikoni ato. Pasi dihet se nuk do t’iu rezistoni dot gjatë ushqimeve të dashura.

3. Përgatitni ushqimet më herët, jo t’i bëni gati fiks në momentin kur iu hahet.

4. Përdorni një aplikacion për të matur kaloritë.

5. Përdorni pjata më të vogla.

6. Ecni më tepër.

7. Ushtrohuni me pesha, në vend të ushtrimeve kardio.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *