Prill 29, 2018

Çifti që po çudit me historinë e tyre të dashurisë, 19 vjeçari u martua me 77 vjeçaren

Mosha është vetëm një numër, apo jo? E gabuar, mosha është një fjalë dhe një fjalë nuk arrin në rrugën e dashurisë së vërtetë. Por në qoftë se e dashura juaj është e moshës së e nënës suaj tuaj, atëherë është vështirë e besueshme, përcjell rtv21.tv E tillë është historia e Gary 19 vjeçar dhe Almedas 7 vjeçar. Ai pretendon se ka rënë çmendurisht në dashuri me të qysh prej

Del në treg mjalti për dobësim të natyrshëm

Çdokush po tenton të heqë kilogramët e tepërta që i bart në trup. Disa përmes fitnesit, disa duke bërë ushtrime në shtëpi, të tjerët përdorin produkte natyrale që ua mundëson shkrirjen e dhjamit të tepërt. Mënyra e tretë, përmes produkteve natyrale është zgjidhja ideale për të gjithë ata që i përtojnë vrapimit, apo ushtrimeve të lodhshme çdo ditë, shkruan heyday.news Për dobësim natyral, përdoret mjalti Slim D+ (dobësimit), i cili

Carlo Ancelotti refuzon Kombëtaren e Italisë, tregon se ka kontratë të nënshkruar

Kombëtarja e Italisë ka mbetur pa selektor, që kur Giampero Ventura është shkarkuar nga Federata Italiane për sukses të dobët, që rezultoi me mungesën e italianëve në Kupën e Botës. Mediat italiane kanë spekuluar dhe debtuar për shumë emra të njohur të futbollit botëror, mirëpo Federata Italiane për të mos përgatitur gabimin sikur me Venturën, ka shkuar për një trajner, që realisht, ka fituar tituj të rëndësishëm të futbollit evropian.

Sot është dita ndërkombëtare e vallëzimit

29 Prilli festohet si ditë ndërkombëtare e vallëzimit, pasiqë në këtë datë në vitin 1727 lindi veprimtari i baletit bashkëkohor, Zhan-Zhorzh Nover. Që nga viti 1982, çdo vit nëpër botë mbahen shfaqje, në të cilat loja dhe vallëzimi janë gjuhë universale me mision t’i afrojë dhe miqësojë njerëzit. Përshkrimi i mëposhtëm është pjesë e mesazhit që përcillet këtë ditë: Vallëzimi është disiplinë, punë, mësim, komunikim. Me të kursejmë fjalë të

10 hapat e kujdesit të lëkurës këtë periudhë, ja produktet thelbësore që duhet të ketë çdo vajzë

Drita, temperaturat dhe lagështia e ajrit kanë ndikim të drejtpërdrejtë në lëkurë: në fillim të çdo stine duhet të ndryshoni produktet kozmetike. 1.Për të pasur një fytyrë sa më të bukur, është i domosdoshëm pastrimi i saj në mëngjes dhe në darkë. -Në mëngjes fytyra duhet të pastrohet me qumësht pastrues, nëse keni lëkurë të yndyrshme dhe qumësht pastrues, nëse keni lëkurë të thatë. Cili është qëllimi? Të hiqni yndyrën

Si të shndërroni një këmishë të vjetër burrash në një bluzo me shpatulla jashtë

Nëse nuk e keni akoma një këmishë për verë nuk keni nevojë të blini një të re pasi mund të shfrytëzoni fare mirë këmishën që babai, vëllai, partneri juaj ose dhe ndonjë mik i afërt nuk përdor më. Do të dukeni cool, nuk do të harxhoni para dhe ç’është më e rëndësishmja do t’i gëzoheni kënaqësisë së bëri diçka vetë. Merrni fillimisht një këmishë të vjetër meshkujsh dhe vendoseni mbi

Teknika më e mirë për ta prerë shalqirin

Një formë e jashtëzakonshme,  praktike dhe e lehtë për ta prerë shalqirin. Ju do të ndaloni ta preni në mënyrën siç keni bërë deri tani, sepse kjo metodë thjesht do të jetë ajo që është dashur ta mësoni qysh më herët, shkruan heyday.news Shikoni videon më poshtë dhe mësojeni këtë metodë të re. /heyday.news/

TEST: Shoqërues i vërtetë i një femre – Cila ÇANTË ju pëlqen më së shumti?

Çdo grua ka stilin e saj të veçantë – sidomos kur është fjala për modën. Kjo është ajo që i bën ato vërtetë të mrekullueshëm dhe të gëzuar në të njëjtën kohë! Çanta, pjesë e modës e cila e mahnitë çdo grua, mund ta paraqesë llojin e personalitetit të gruas. Më poshtë janë përshkrimet që do të tregojnë se cilin lloj të personalitetit keni në bazë të përzgjedhjes së çantës

Vetë bëni masazh qafës, duke shtypur këto pika: shtangimi dhe dhembja pushojnë për pesë minuta

Dhembja e qafës mund të jetë pjesë e simptomave të ashtuquajtura “sindromë cervikale”, ndër të cilat janë edhe lëvizja e kufizuar e kokës, dhembja e kokës, të pështjellët në stomak dhe marramendja. Mirëpo, nëse është e lidhur me dhembjen e gjoksit, duarve dhe të pjesëve të ndryshme të kokës, ajo mund të jetë pesë e simptomës së osteoporozës së qafës. Masazhi i mirë mund të zbutë dhembjen dhe vështirësitë në masë

Moviolisti i njohur zbulon gabimin e madh të Orsatos në derbin Inter-Juventus

Ish-gjyqtari italian, Mauro Bergonzi, ka bërë moviolën e derbit Inter-Juventus. Ai deklaroi që Orsato duhej ta ndëshkonte me të kuq edhe mbrojtësin Barzagli, pas ndërhyrjes në Icardin, përcjellë “Lajmi.net”. Kartoni i kuq i Vecinos: “Arbitri Orsato nxjerr kartonin e verdhë, por më pas shkon tek monitori. Për mua, duke parë minutën e ndeshjes por edhe momentin, i verdhi ishte i mjaftueshëm”. Ndërhyrja e Barzaglit: “Mbrojtësi i Juves u ndëshkua me