Ja si ishte Peja në vitet 40-të

Ja si ishte Peja në vitet 40-të
Kjo është një foto e vjetër e Pejës. Më saktë, fotoja i takon viteve 40-të të shekullit të kaluar, shkruan Geg e Toskë.

Fotografia duket të jetë bërë gjatë kohës së komunizmit, pasi  dukjeështë dhe një yll, simbol i sistemit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *