Brenda super makinës së re të Putin të quajtur Kortezh

Brenda super makinës së re të Putin të quajtur Kortezh

Limuzina më e re presidenciale e Rusisë, Kortezh. u pa për herë të parë në inaugurimin e Presidentit, duke zëvendësuar Mercedesin S-Class të blinduar dhe duke u bërë limuzina e parë ruse që përdoret që nga 1995.

Edhe pse Qendra Shtetërore e Kërkimeve, NAMI, e cila po punon për një “Platformë Modulare të Unifikuar”, e njohur dhe si Kortezh ka publikuar pamje të shumta të limuzinës presidenciale, por pak informacion për ata çfarë ka brenda, transmeton tch.

Por së fundmi Russian Car Industry News ka publikuar fotot e para të sedanit të ri të që ka aktualisht presidenti, i quajtur “Aurus Senat”, gjithashtu pjesë e familjes Kortezh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *