Messi: Nëse ky lojtar dëshiron të luaj më mua, le të vijë te Barcelona

Messi: Nëse ky lojtar dëshiron të luaj më mua, le të vijë te Barcelona

Lionel Messi i ka mbyllur derën një transferimi në Premier League, duke insistuar se e vetmja mënyrë që ai mund të bashkohet me Sergio Aguero-n është nëse Barcelona blen sulmuesit të Manchester City-t.

Asi argjentinas ka pranuar gjatë një interviste se është tunduar për një transferim në Angli.

Por e ka pasur të pamundur të largohet nga Barça.

Dhe pasi i ati i Aguero-s, Leonel del Castillo, sugjeroi se pesë herë fituesi i Ballon d’Or duhet të bashkohet me të birin e tij në Etihad, por 30-vjeçari sugjeroi se një bashkim mund të ndodhë vetëm në Nou Camp.

“Unë nuk shkoj te City. Nëse ndodh që unë të luaj me Kun, do të jetë vetëm te Barcelona.

“Kam menduar për kampionate të tjerë – sidomos në Angli – por është shumë e vështirë të largohesh nga Barcelona.”

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *