“Rusi 2018”: “Reuters” dokumenton me foto botën e fshehur të portave të futbollit

“Rusi 2018”: “Reuters” dokumenton me foto botën e fshehur të portave të futbollit

Ndërsa Kupa e Botës afrohet gjithnjë e më shumë, fotografët e agjencisë “Reuters” janë vënë në kërkim të botës modeste, plot ngjyra dhe kreative të portave të futbollit rreth e qark Rusisë.

Qyteti Dolgoprudny në rajonin e Moskës.

Një kishë ortodokse në fshatin siberian, Tyulkovo në rajonin e Krasnoyarsk.

Kashta mbush një portë futbolli gjatë lojërave tradicionale kozake në fshatin Arkhonskaya në republikën e Osetisë së Veriut.

Kohë lëkundësesh në Shën Petërsburg.

Fshati Bolshaya Dzhalga në rajonin Stavropol.

Vendbanimi Siberian Novosyolovo, në rajonin Krasnoyarsk.

Ostrov Otdykha (Ishulli i Pushimit), ndodhur në mes të lumit Jenisei në Krasnoyarsk

Kozakët ulen në një stol pranë disa portave futbolli të mbuluara me perde gjatë lojërave tradicionale kozake në fshatin Arkhonskaya në republikën e Osetisë së Veriut.

Fshati Verkhnyaya Biryusa, në tajgën në afërsi të qytetit rus Siberian Krasnoyarsk

Qendër turistike në bregun e liqenit Belyo në republikën e Kahkazisë në Siberi.

Një kadet mban modelin e një shpate ndërsa stërvitet në stadiumin “Gjenerali Yermolov” të shkollës së kadetëve në Stavropol.

  /tesheshi.com/

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *