Vranësirat dhe shiu vazhdojnë deri të mërkurën

Vranësirat dhe shiu vazhdojnë deri të mërkurën

Në parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje lokale shiu.

Kjo situatë e paqëndrueshme sinoptike do të vazhdoj deri të mërkuren ku më tej priten alternime kthjellime dhe intervale të gjata me diell.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi dri 8m/s.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *