Alfa Romeo më i “çmendur” që keni parë ndonjëherë

Alfa Romeo më i “çmendur” që keni parë ndonjëherë

“Mole Construction Artigianale 001” ka përditësuar Alfa Rromeo 4C, duke e kthyer atë në një nga Alfa Romeot më të “çmendur” ndonjëherë.

Artigianale 001 në esencë është 4C i dyfishtë.

Dizajneri Umberto Palermo ka përditësuar një 4C super sportiv, duke e kthyer atë në një veturë edhe më sportive e me dukje shumë më agresive, transmeton koha.net.

Motorin kjo veturë e ka 1.75 litërsh turbocharged që prodhon 237 kuaj fuqi si dhe një sistem të ri të shkarkimit të gazrave, i cili bënë një zhurmë fantastike

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *