Auto

Tre makinat më të shtrenjta në botë

Portali “The Richest ” ka publikuar listën e tre makinave më të shtrenjta, që mund t’i shihni më poshtë. 1.Maybach Exelero: 8 million dollarë Maybach Exelero, u prezantua për herë të parë në vitin 2005. Makina dyvendëshe, e cila arrin në 351 kilometër në orë, thuhet se është më e shpejta në botë. Ndërsa çmimi varion diku tek tetë milionë dollarët. Nuk e dimë akoma nëse ka persona të gatshëm

Google lanson aplikacionin për matje

Google ka lansuar aplikacionin e saj për matje të quajtur “Measuer” për të gjitha pajisjet që mbështesin teknologjinë ARCore. Ky aplikacion tani mund të shkarkohet falas në ‘Google Play Store’ por së pari duhet të instalohet aplikacioni ARCore, që ‘measuer’ të punojë, transmeton koha.net. Aplikacioni “Measuer” është shumë i thjeshtë dhe përdor kamerën e smartfonëve për të matur gjatësinë apo lartësinë e objekteve. Krejt çka i duhet këtij aplikacioni është

Makinat më të mira në botë sipas renditjes

Genesis, Kia dhe Hyundai, kanë lënë pas markën gjermane Porsche, duke zënë 3 vendet e para në një studim vjetor të bërë nga kompania e hulumtimit të tregjeve, J.D Power. Linja luksoze e zotëruar nga Hyundai, Genesis, zuri vendin e parë, me vetëm 68 probleme të raportuara për 100 automjete, ndjekur nga Kia dhe Hyundai. Treshja ka zënë vendin e liderëve japonezë, përfshirë Toyota dhe Honda, ndërkohë që këto të

BMW me “task forcë” për t’u përgatitur për Brexit

BMW ka përgatitur një forcë punëtore speciale për t’u përgatitur për skenarin më të keq që mund të ndodhte pas Brexitit, njëri prej të cilëve është nëse Britania e Madhe largohet nga bashkimi doganor dhe si një treg i vetëm, e pa asnjë marrëveshje tregtare me BE-në. Forca speciale e BMW-së për Brexit është duke përgatitur këtë kompani për radhët e gjata kufitare e vonesat e furnizimeve të nevojshme si

Mediumi kinez tregon për herë të parë si duket Passati i ri

Po që se nuk është lajm i rrejshëm, mund të jemi duke e parë Volkswagen Passat tërësisht të ri Nuk është me sekret, se Passat po ka kërkesa të vogla në treg, andaj është pauzuar përkohësisht prodhimin e tij. Në mënyrë që të ketë sërish kërkesë për të, është integruar me versionin sportiv GT, por ky model nuk do të arrijë këto ditë. Deri më tani, është thënë se jemi shumë

Konfirmohet Volkswagen T-Roc në version kabrio, arrin në 2020-ën

Kompania prestigjioze gjermane e veturave, Volkswagen, ka zbuluar vendimin për prodhimin e modelit T-Roc në version kabrio dhe është vendosur që të arrijë në vitin 2020. Është e qartë se njerëzve në Volkswagen u ka pëlqyer pamja e konceptit dhe prandaj vendosën t’i japin dritën jeshile për prodhim, transmeton Koha.net. Ata e morën këtë vendim pavarësisht se ishin të vetëdijshëm se T-Roc kabrio mund të mos ketë treg të madh,

Zbulohet Fiat Panda Waza super special

Fiat ka prezantuar një Panda crossover të edicionit special në bashkëpunim me kompaninë e aplikacionit të navigacionit për smartfonë, Waze. Aplikacioni Waze i lejon njerëzit të shmangin trafikun rrugor apo rrugët e mbyllura duke përdorur të dhëna në kohë reale si dhe sugjeron rrugë alternative për shoferët, transmeton koha.net. Më shumë se 100 milionë njerëz e përdorin këtë aplikacion në smartfonët e tyre. Në Panda Waze, aplikacioni i navigacionit është

Suzuki prezanton Jimny e ri

Prodhuesi japonez Suzuki prezantoi gjeneratën e re të SUV-it të tij të vogël Jimny. Brezi i katërt i ruajti karakteristikat e njohura të paraardhësit 20-vjeçar. Jimny i ri vjen në disa ngjyra të ndryshme dhe ka ruajtur një stil të njohur të enterierit. Sipas informatave të para, Jimny do të jetë në dispozicion me dy opsione powertrain, një 660cc të vogël dhe një motor më të madh 1.5 litra, me

Ferrari 488 Pista Pilota, privilegj vetëm për pilotët

Nëse Ferrari 488 Pista është një luks që vetëm shumë pak njerëz mund t’ia lejojnë vetes, supersportivja e prezantuar së fundmi në Sallonin e Gjenevës do të bëhet edhe më ekskluzive falë një pajisjeje të veçantë që quhet Pilota. Kjo bën që Ferrari 488 Pista Pilota të jetë e rezervuar vetëm për pilotët klientë të markës, ata që garojnë në evente të ndryshme ku merr pjesë Ferrari. Në pjesën e

BMW shfaq më shumë detaje për modelin e ri Z4

Derisa po afrohet premiera e modelit të ri BMW Z4, shfaqen më shumë detaje rreth kësaj makine. BMW gradualisht po e zbulon një gjeneratë të re të roadsterit të tij përmes videove dhe fotove në internet. Përveç kësaj, BMW ka publikuar së fundmi disa detaje mbi versionin më të fortë të kësaj makine, M40i, i cili do të ketë një motor të ri 3.0 litërsh me gjashtë cilindra me rreth