Humor

63 vjeçari dëshmon se nuk ka vdekur kurrë, gjykatësi e refuzon

Rasti i Konstandin Reliut, 63 vjeç, është rishikuar dje nga gjykata e qytetit rumun Vaslui. Reliu u përpoq t’i dëshmonte gjykatësit se ishte gjallë, por argumentet e tij u refuzuan, me pretendimin se e paraqiti ankesën shumë vonë. Reliu mësoi për “vdekjen” e tij kur u kthye në Rumani pas disa vitesh mungesë. Në vitin 1992 ai ka emigruar në Turqi për të punuar. Në vitin 1999 vizitoi gruan për

Ishte duke shkuar në dasmë, arrestohet nusja pasi shkaktoi aksident – dyshohej se ishte e dehur (Video)

Policia thotë se një nuse në Arizonën jugore u arrestua me dyshimin për vozitje të shpejtë pasi ajo ishte përfshirë në një aksident makine në rrugë për në dasmën e saj. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Amber Young, e cila kishte veshur një fustan të bardhë, kur ajo u prangos të hënën në Marana, 30 milje në veri të Tucsonit. Zëdhënësi i policisë Sgt. Chriswell

Shqiptarët, populli më optimist. Ua kalojnë edhe suedezëve!

Statistikat vazhdimisht sugjerojnë se cilësia e jetës po përmirësohet në të gjithë globin, megjithatë njerëzit mbeten pesimistë. Sipas një sondazhi të kryer nga Komisioni Evropian, rezulton se pjesa më e madhe e Evropës kanë pritshmëri të ulëta se si do të jetë 2018-a për ta, në aspektin e përmirësimit. E ndërsa fqinjët tanë grekë janë populli më pesimist për 2018, me 36% të tyre që mendojnë se gjërat në 2018

Gjyshet e ngecura në bregun e detit, nuk ndalojnë së qeshuri derisa goditen nga valët

Pas notit dhe freskimit në ujë, dy gra të moshuara e patën të pamundur të dalin nga uji, pasi ngecën në rërën e bregut të detit. Megjithëse ishin në vështirësi, vetëm qeshnin, derisa goditeshin vazhdimisht nga valët. Romi Nunez, që po pushonte në atë plazh të Miramar në Argjentinë, filmoi skenën qesharake, ku u përfshinë edhe dy të reja për t’ju dalë në ndihmë, transmeton Telegrafi. Meqenëse gjyshet nuk ishin

Prindër, ndiheni të lodhur dhe nuk dini si të argëtoni fëmijët? Ja truket që do t’ju shpëtojnë jetën…

Fëmijët janë gjëja më e bukur në botë, por njëkohësisht krahas kënaqësisë, prindërve u duhet të përjetojnë edhe lodhjen. Ndonjëherë, disa gjëra që shohim fillimisht duken të çuditshme, por në të vërtetë janë truket që përdorin prindërit për të argëtuar fëmijët e tyre. Nuk dini se si t’i argëtoni ata? Dëshironi që fëmijët të hanë perimet apo të pijnë ilaçet? Ne ju japim zgjidhje. Më poshtë do të shihni disa

Para se të fillonin punën, policët u ngrohën duke u ndeshur me topa bore

Moti i ftohtë dhe me borë që po mbretëron në Londër nuk i detyroi tre policë të hyjnë dhe të nxehen në vetura. Ata qëndruan përjashta një parkingu, që të ngrohen duke u ndeshur me topa bore. Në fakt, ata nuk janë të vetmit që luajtën sikur fëmijë, pasi ishin parë edhe një patrullë tjetër që sfiduan borën në të njëjtën formë, transmeton Telegrafi. “Trajnimet speciale” është dëgjuar duke thënë

Vogëlushja nuk bëri kompromis për ushqim, as me një zog (Video)

  Pamjet që po bëjnë xhiro në internet, e tregojnë një vogëlushe të paemëruar, që nuk lejon askënd t’ia merr ushqimin – as edhe një zog. Derisa ishte në prehrin e nënës dhe hante grisini, shpeza erdhi dhe deshi ta hante, por u ndalua keq, transmeton Telegrafi. Fëmija e kapi atë dhe ia dredhoi qafën, duke ia marrë dhunshëm nga sqepi. “Kështu duhet të bëhem edhe unë, kur dikush ma

Lojë e artë: Përgjigju, por mos thuaj 'Po' as 'Jo'

Keni tentuar të luani ndonjëherë lojën e ikjes së përgjigjeve strikte? Heyday ka vendosur që t’ju sfidojë. Ju do të përgjigjeni në pyetjet më poshtë, por nuk duhet të thuani ‘Po’ as ‘Jo’ sepse kështu do të humbni lojën. Fillojmë: Sapo jeni zgjuar në mëngjes keni kapur telefonin në dorë, apo jo? Keni ngrënë mëngjesin? Bie borë tek ju? A jeni ndër personat që ju pëlqen ngjyra e bardhë? Keni

Besojeni ose jo, në këtë veturë gjenden 17 persona! (Video)

Thuajse të gjithëve mund t’iu ketë ndodhur që të ngjishen në makinë për të liruar një apo dy vende në mjetin me të cilin udhëtojnë. Por a e keni menduar se deri në sa persona mund të futen në një makinë? E në një mënyrë të pabesueshme në videon e mëposhtme dallohen të dalin plot 17 persona. Është e paqartë se ku, apo kur është filmuar videoja, por një gjë

Pretendoi se e duron goditjen, u ‘palos si karrige’ në momenti që u grushtua (Video)

Jordan Sharpe nga Durbantonshire e Skocisë, pretendonte se ishte aq i fortë dhe mund ta duronte grushtimin e mikut Kevin Robinson, i cili për një kohë është marrë me boks. Por, në momentin që u godit në fytyrë, 26-vjeçari humbi kontrollin dhe ra, ndërsa mbeti pa ndjenja për afro tre minuta, transmeton Telegrafi. Videoja e postuar më poshtë, e tregon atë teksa ra mbi një tavolinë me gota dhe shihe,