Humor

Delja iku nga kopshti dhe hyri në qendër tregtare, fëmijët mendonin se është lodër (Video)

Jess Hodge ndodhej në një qendër tregtare në Londër, kur një dele e ikur prej në kopshti në afërsi, vrapoi mes të pranishmëve dhe hyri brenda. Derisa kafsha duke e frikësuar dhe jashtë kontrollit, rojat mundoheshin ta kapnin për ta nxjerrë përjashta, transmeton Telegrafi. “Fëmijët i vraponin nga pas, duke menduar se është ndonjë lodër. Nuk kishin faj, pasi ishte hera e parë që po shihnin ndonjë dele”, e ka

Fakte interesante për personat e lindur gjatë muajit prill

Individët e lindur në prill kanë trajta shumë interesante të personalitetit. Karakteristikat e personave të lindur në prill kryesisht janë të pazakonshme nga ato që i kanë personat e lindur gjatë muajve tjerë. Nëse dëshironi t’i dini më mirë trajtat e personave të lindur gjatë këtij muaji, atëherë lexoni këto fakte interesante: – Personat e lindur gjatë muajit prill janë të pavarur dhe nuk dorëzohen lehtë. Ata e jetojnë jetën

Sot një prilli- si lindi dita e gënjeshtrës

Në Evropë, sikurse edhe në Shqipëri, 1 prilli njihet gjerësisht si dita e gënjeshtrave apo më mirë dita e shakave. Kjo shaka, që përsëritet çdo vit, sipas historisë ka nisur nga romakët e lashtë, të cilët në këtë datë festonin një festë luksoze për nder të perëndeshës Venus. Një shpjegim tjetër është ai i parlamentit të Augsburgut i vitit 1530, me anë të të cilit duhej të unifikohej i gjithë

Ekzekutimi unik i penaltisë (Video)

Ky është momenti kur një futbollist amator realizon golin unik nga pika e bardhë e penaltisë, ku përveç se e mashtroi portierin ai arriti këtë gol ta shënoj me thembër. Pamjet e filmuara në Buenos Aires të Argjentinës, shfaqin 28-vjeçarin Leo Tapia i cili me stilin e tij unik shënon gol, duke e lënë gojëhapur portierin, transmeton Telegrafi. Në momentin që ky lojtar vërsulet në drejtim të topit dhe shtiret

63 vjeçari dëshmon se nuk ka vdekur kurrë, gjykatësi e refuzon

Rasti i Konstandin Reliut, 63 vjeç, është rishikuar dje nga gjykata e qytetit rumun Vaslui. Reliu u përpoq t’i dëshmonte gjykatësit se ishte gjallë, por argumentet e tij u refuzuan, me pretendimin se e paraqiti ankesën shumë vonë. Reliu mësoi për “vdekjen” e tij kur u kthye në Rumani pas disa vitesh mungesë. Në vitin 1992 ai ka emigruar në Turqi për të punuar. Në vitin 1999 vizitoi gruan për

Ishte duke shkuar në dasmë, arrestohet nusja pasi shkaktoi aksident – dyshohej se ishte e dehur (Video)

Policia thotë se një nuse në Arizonën jugore u arrestua me dyshimin për vozitje të shpejtë pasi ajo ishte përfshirë në një aksident makine në rrugë për në dasmën e saj. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Amber Young, e cila kishte veshur një fustan të bardhë, kur ajo u prangos të hënën në Marana, 30 milje në veri të Tucsonit. Zëdhënësi i policisë Sgt. Chriswell

Shqiptarët, populli më optimist. Ua kalojnë edhe suedezëve!

Statistikat vazhdimisht sugjerojnë se cilësia e jetës po përmirësohet në të gjithë globin, megjithatë njerëzit mbeten pesimistë. Sipas një sondazhi të kryer nga Komisioni Evropian, rezulton se pjesa më e madhe e Evropës kanë pritshmëri të ulëta se si do të jetë 2018-a për ta, në aspektin e përmirësimit. E ndërsa fqinjët tanë grekë janë populli më pesimist për 2018, me 36% të tyre që mendojnë se gjërat në 2018

Gjyshet e ngecura në bregun e detit, nuk ndalojnë së qeshuri derisa goditen nga valët

Pas notit dhe freskimit në ujë, dy gra të moshuara e patën të pamundur të dalin nga uji, pasi ngecën në rërën e bregut të detit. Megjithëse ishin në vështirësi, vetëm qeshnin, derisa goditeshin vazhdimisht nga valët. Romi Nunez, që po pushonte në atë plazh të Miramar në Argjentinë, filmoi skenën qesharake, ku u përfshinë edhe dy të reja për t’ju dalë në ndihmë, transmeton Telegrafi. Meqenëse gjyshet nuk ishin

Prindër, ndiheni të lodhur dhe nuk dini si të argëtoni fëmijët? Ja truket që do t’ju shpëtojnë jetën…

Fëmijët janë gjëja më e bukur në botë, por njëkohësisht krahas kënaqësisë, prindërve u duhet të përjetojnë edhe lodhjen. Ndonjëherë, disa gjëra që shohim fillimisht duken të çuditshme, por në të vërtetë janë truket që përdorin prindërit për të argëtuar fëmijët e tyre. Nuk dini se si t’i argëtoni ata? Dëshironi që fëmijët të hanë perimet apo të pijnë ilaçet? Ne ju japim zgjidhje. Më poshtë do të shihni disa

Para se të fillonin punën, policët u ngrohën duke u ndeshur me topa bore

Moti i ftohtë dhe me borë që po mbretëron në Londër nuk i detyroi tre policë të hyjnë dhe të nxehen në vetura. Ata qëndruan përjashta një parkingu, që të ngrohen duke u ndeshur me topa bore. Në fakt, ata nuk janë të vetmit që luajtën sikur fëmijë, pasi ishin parë edhe një patrullë tjetër që sfiduan borën në të njëjtën formë, transmeton Telegrafi. “Trajnimet speciale” është dëgjuar duke thënë