Humor

Nervozohet nga trafiku, kinezi i pikturon sipas qejfit shenjat rrugore

Trafikun e urrejmë të gjithë, sidomos kur shkojmë apo kthehemi nga puna. Diçka që e ka shtyrë një 28-vjeçar nga Kina që ta marrë situatën në dorë. Tekstualisht kështu, pasi me një kovë bojë dhe një furçë në dorë, kinezi i identifikuar vetëm me mbiemrin Cai doli në rrugë dhe pikturoi shenjat e trafikut, siç i bënin punë atij. Kamerat e trafikut e filmuan atë duke pikturuar shigjeta të rrugë,

Një shaka 'pa kripë' japoneze

Televizionet në Japoni janë të fokusuar ndoshta më tepër nga sa duhet tek kamerat gazmore, ku u bëjnë rrengje të ndryshme njerëzve normalë. Në një spektaklet më të fundit ata kanë përshtatur një ashensor që të hapet në pjesën e poshtme, duke krijuar idenë se po bie nga ashensori. E kjo për ata që e shohin mund të duket si argëtuese, por për viktimat e këtij rrengu kjo nuk është

Ndodh në Brazil, burg për kalin

Policia ka befasuar të gjithë kur ka mbajtur për 24 orë në qeli një kalë për vandalizëm. Ngjarja ka ndodhur këtë të diel në Nossa Senhora Aparecida, në verilindje të Brazilit. Pronari i tij tregon se kujtoi se policia po bënte shaka kur i mori kalin pasi kishte dëmtuar një veturë, transmeton tch. Por për habinë e çdo kujt kali ka qëndruar në qeli për 24 orë, kjo edhe pas

Zbulon që gruaja ishte burrë pas 19 vitesh martesë

Një shtetas belg u nda nga gruaja e 19 viteve i tmerruar, pasi zbuloi se ajo kishte lindur mashkull. 64-vjeçari, i identifikuar nga mediat vendase vetëm me emrin e tij Jan, në një intervistë tronditëse zbuloi se kurrë nuk kishte pasur dyshime se gruaja e tij mund të kishte ndryshuar gjini. Belgu mësoi të vërtetën pas dy dekadash, vetëm pasi për këtë i tregoi një kushëri i gruas indoneziane. Në

Zuri beben që po binte nga shtrati, derisa mbante në duar binjakun tjetër (Video)

Babai i paemëruar nga Shtetet e Bashkuara, ka treguar aftësi të mahnitshme shkathtësie derisa po kujdesej për të bijtë e tij binjakë. Derisa po e luhaste njërin në krah, fëmija tjetër u rrotullua dhe po rrëzohej, por ai ishte i shpejtë dhe e kapi para se të përplasej në dysheme, transmeton Telegrafi. “Supernëna tani e ka një konkurrencë prej këtij superbabai” si dhe “është ndjenja prindërore, që e shtyri të

Si rregullohen makinat 'moderne'

Djem dhe vajza, e gjithë vëmendja juaj le të koncentrohet këtu. Janë fotot më kreative që keni parë ndonjëherë tek makinat, shkruan heyday Mund të ju duket qesharake, por pronarët e këtyre makinave sjellin kuptim të veçantë përmes pamjes së mjetit të tyre udhëtues. Shikoni më poshtë. /Heyday/ #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8 #9 #10 #11 #12 #13 #14 #15 #16 #17 #18 #19 #20 #21 #22 #23 #24 #25