Fitnes

Nëntë shprehitë që ju bëjnë të shtoni peshë

Përmendja e fjalës ‘humbje peshe’ ju çon gjithnjë në debat. Secili  e ka metodën e tij të veçantë për të rënë në peshë. Por fatkeqësisht, procesi është jo aq i frytshëm. Në videon më poshtë ju do të njiheni me nëntë shprehitë që ju ndihmojnë në shtimin e peshës, shkruan lajmi.net Mes të tjerash, do të shihni se ju vetëm do të shtoni peshë nëse hani para se të flini.

Ndiqni këtë metodë për të humbur peshë

Pini katër gota ujë menjëherë pas zgjimit, para se të lani dhëmbët dhe në stomak bosh. Nëse e keni të vështirë me katër gota, filloni me një dhe gradualisht shtoni sasinë. Mos hani asgjë për 45 minutat e ardhshme. Pas 45 minutash mund të hani dhe të pini normalisht. Mos hani ose pini ndonjë gjë për dy orë pas mëngjesit, drekës dhe darkës. Kur mund të prisni rezultatet? Diabeti ose

Kështu digjni më shumë kalori

Lajm i mirë? Ka truke të provuara për të rritur djegien tuaj të yndyrnave nga mëngjesi në darkë, pa ndërprerë stilin tuaj të jetesës. Revista “Time” na propozon pesë mënyra për të përshpejtuar metabolizmin. Mos u ulni menjëherë Silluni vërdallë, qëndroni pak dhe përtypni çamçakëzë, këto tipe aktivitetesh të njohura me termin NEAT (Aktivitete pa ushtrime), kanë treguar se kanë ndihmuar që djegia e kalorive të shkojë nga 300 në

Vaji i kokosit, ideal për dobësim

Vaji i kokosit është një nga vajrat më të shëndetshëm në botë, i cili me shumë përfitime të tjera, gjithashtu ndihmon në heqjen e kilogramëve të tepërt. Ai përmban një kombinim unik të acideve yndyrore, triglicerideve, të cilat kanë një efekt të fortë në metabolizëm. Puna më e shpejtë e metabolizmit ndihmon trupin të djegë më shumë kalori. Një numër i madh studimesh kanë treguar se konsumi i rregullt i

Pse shtojmë peshë brenda një kohe të shkurtër

Për peshën optimale është e rëndësishme të kemi një raport të duhur të marrjes së ushqimit dhe konsumit të energjisë, por nëse bëjmë gjithçka si zakonisht, atëherë arsyeja për fitime të papritura në peshë fshihet diku tjetër. Nëse jeni në depresion ose nuk flini mjaftueshëm, kjo mund të jetë një nga arsyet pse jeni duke shtuar kilogramë. Gjërat për shkak të të cilave shtojmë papritmas peshë: Depresioni Marrja e barnave

Bëni pesë minuta ushtrime çdo mëngjes, rezultatet janë të mahnitshme

Pesë minuta ushtrim janë të efektshme për rezultatet që doni të arrini, shkruan heyday. Një sesion ushtrimesh të shpejta çdo mëngjes janë të mrekullueshme për të filluar ditën tuaj. Rutina e ushtrimeve të thjeshta mund ta bëjë qarkullimin e gjakut më të mirë dhe të jeni më aktivë gjatë pjesës tjetër të ditës. Derisa i bëni këto ushtrime fokusohuni tek frymëmarrja. Merrni frymë me diafragmë (ose stomak). Kushtoni shumë rëndësi