Kuzhinë

Përse lëngu i portokallit ka shije të keqe pasi t'i lani dhëmbët?

Çdo herë pasi t’i lani dhëmbët, shija e gjërave që hani nuk duket e ëmbël sikurse e ka realisht. Kush është fajtor në këtë mes? Zbulojeni. Lëngu i portokallit ju duket që ka shije të keqe pasi t’i pastroni dhëmbët ngase brusha e dhëmbëve i bllokon receptorët e shijes së ëmbël, për shkak të një mjeti shkumëzues që ndryshon përshkueshmërinë e qelizave të gjuhës. /heyday.news/

Ky është ushqimi më i mirë për mëngjes

Vezët na japin proteina, të cilat janë shumë të nevojshme për kë mban dietë. Krahasuar me karbohidratet dhe yndyrën, proteinat ju mbajnë të ngopur më gjatë. Plus që në një studim ata që hanin vezë në mëngjes ndjeheshin të ngopur më gjatë dhe humbën dy herë më shumë peshë sesa ata që merrnin të njëjtën sasi kalorish nga një bagel (lloj panineje e mbushur) për mëngjes.

Biftek të mbushur me salcë djathi

Përbërësit 2 biftek 6 rriska tranguj turshi 100 gr rriska përshutë 100 gr krem djathe 100 gr kaçkavall 3 decilitra supë viçi 2 decilitra shtalpe për zierje 1 lulelakër 3 karrota 0,5 decilitra vaj erëza kripë Biber i zi Hapat 1 Biftekët t’hollohen në mes, me qëllim që të krijohet vend për mbushje, rriskat e trangujve turshi mbështillen me rriska të përshutës dhe pastaj me to mbushen biftekët. 2 Vendi i mbushur në biftekët mbyllet me rrëmojëse, biftekët e mbushur fërgohen në vaj të nxehtë, sa të skuqen e pastaj kaurdisen duke

Tavë patatesh me salçiçe

Përbërësit 500 gr salsiçe 1 kg patate 2 kokë qepë 2 lugë biber i kuq 2 karrota 2 lugë miell 0,5 decilitra vaj 6 decilitra supë viçi melmesa Biber i zi Hapat 1 Patatet qërohen dhe priten në rrathë, gjithashtu edhe salsiçet priten në rrathë, ndërsa qepët dhe karrotat priten në katrorka. 2 Në një enë të madhe bashkohen patatet, salsiçet, karrotat dhe qepët, shtohen mielli, biber i kuq dhe mëlmesa sipas shijës, të gjitha përzihen mirë. 3 Lyhet me vaj tava rezistuese ndaj

Patate krokante të pjekura

Kjo recetë është e thjeshtë, por nuk është ajo që jemi mësuar zakonisht. Do të kërkojnë të gjithë që ta bësh prapë. A ka shoqërues më të mirë për mishin e zgarës në fundjavë? Lëre mënjanë recetën tradicionale dhe provo këtë gjë! Janë shumë më të mira se patatet e zhytura në vaj. Nëse dëshiron mund t’i shtosh edhe qepë, proshutë dhe djathë. Përbërësit: 8 patate mesatare 3 lugë vaj

Pite me patate

Përbërësit 500 gr miell 2,5 decilitra ujë 80 gr gjalpë 2 kokë qepë 800 gr patate 0,5 decilitra vaj kripë biber Hapat 1 Në një enë të thellë bashkohen mielli, uji, pak kripë dhe brumi ngjishet me dorë derisa të fillojë të ndahet nga gishtërinjtë. 2 Brumi ndahet në dy kuleç, kuleçtë lihen të pushojë 20 minuta. 3 Qepët qërohen dhe priten në katrorka, qërohen edhe patatet por ato grihen trash nerende. 4 Në pak vaj kaurdisen qepët, e pastaj

Ëmbëlsirë me dardhë e krem kokosi

Përbërësit 200 gr miell 1 të verdha veze 120 gr sheqer 1 sheqer vanilije 120 gr gjalpë pak thërrime buke pakëz kripë PËR KREM 2 padispanje te gateshme 7 te bardha te vezes 1 shkop vanilje ose arome vanilje 200 gr sheqer 2 qeska sheqer vanilje 1 kulaç bukë 150 gr miell kokosi 40 gr miell Hapat 1 Mielli derdhet në enë dhe në mes të miellit shtohen i verdhi i vezës, sheqer, sheqervanilja dhe pakëz kripë, shtohen edhe copa gjalpi, të gjithë përbërësit përzihen mirë

Konsumi i bukës së misrit është i domosdoshëm

Bukë misri apo bukë gruri? Nëse keni nivele të larta kolesteroli në gjak atëherë zgjedhja më e mirë për juve është e para. Po ashtu, produktet e misrit janë të këshillueshme për juve. Misri është mjaft i pasur me proteina dhe vitamina të ndryshme. Ai ka efekte mjaft të mira për uljen e yndyrës në gjak, duke mbajtur në nivele konstante kolesterolin. Po ashtu, rezulton se misri është një produkt

Në kuzhinë ekziston edhe problemi, edhe zgjidhja: Si t’i hiqni qafe përgjithmonë buburrecat?

Me ardhjen e kohës së ngrohtë vijnë edhe probleme të pakuptueshme. Si të freskoheni, por që të mos ju sulmojnë insektet, buburrecat? Nëse shtëpia tuaj bëhet fole për këto insekte të mërzitshme, buburrecave, duhet të dini që ashtu siç vijnë shpejt po ashtu shpejt zhduken, transmeton Telegrafi. Sapo të mos kenë ushqim, nuk do të jenë edhe ata. Ndërkaq disa artikuj nga kuzhina mund t’ju bëhen aleat i shkëlqyeshëm që

Tortë “sherbet” kreshmore

E lehtë, e shpejtë dhe e shijshme, çfarë mund të kërkosh më shumë nga një ëmbëlsirë?! Përbërësit: 6 lugë sheqer + 350 g sheqer, 100 g arra të grira, 200 g arra të bluara, 1 lugë pluhur për ëmbëlsira, 1 filxhan vaj, miell sipas nevojës, 200 g margarinë, 7 katrorë çokollate Përgatitja: Në zjarr të dobët karamelizoni 6 lugë sheqer, qiteni një filxhan ujë dhe zieni derisa karamelja të shkrihet.