Kuzhinë

Menu Ramazani

Përzgjedhja e recetave është bërë nga dietologë dhe kuzhinier mjaft të aftë. Ato janë të bollshme dhe të mjaftueshme për personat të cilët përveç një regjimi shpirtëror do  mbajnë dhe regjim fizik përgjatë këtij Muaji të Shenjtë. Me shpresën se recetat e sjella do pëlqehen nga ju më poshtë do ju prezantojmë pjata me shije të veçanta, kryesisht aziatike. Menuja e ditës së trembëdhjetë  të Ramazanit përbëhet nga 4 pjata:

10 fakte për Vitaminën C

Vitamina C nuk prodhohet në organizëm, por merret vetëm nga ushqimet. Luan rol të rëndësishëm në imunitet, sidomos në mbrojtjen nga infeksioneve. Luan rol kryesor në sintezën e kolagjenit, proteinë e rëndësishme e lëkurës, kockave, ligamenteve etj. Ndihmon në përthithjen e hekurit nga ushqimet me origjinë bimore. Ndihmon në pastrimin e organizmit nga duhani, alkooli, metalet e rënda etj. Ulë rrezikun për zhvillimin e kancerit, përmes efektit të saj si

Simite të shijshme turke të mbushura me djathë!

Këto mund të jenë simitet më të shijshme që mund të keni provuar ndonjëherë. Brenda tyre mund të “maskoni” dhe spinaq, djathë, mish të bluar… Përbërësit: – 1,5 kg miell, – 250 ml qumësht të freskët, – një lugë vaj, – një lugë uthull, – një lugë e vogël kripë, – 500 g djathë, – 8 vezë (të ziera dhe të freskëta), – pak ujë. Përgatitja: Miellin e përhapin, bëjnë

Kjo është receta e shumë kërkuar për çokollatë Bounty!

Adhuruesit e kokosit mund të provojnë këtë recetë dhe do ngelen të kënaqur nga shija e saj. Përbërësit: 200 g kokos 100 ml ajkë të ëmbël 70 g sheqer pluhur 70 g gjalpë 200 g çokollatë për zierje Përgatitja: Qiteni në një enë kokosin dhe sheqerin pluhur dhe përzieni. Në tenxhere ngroheni ajkën e ëmbël dhe gjalpin në zjarr të vogël, derisa gjalpi në tërësi të tretet. Lëreni që përzierja

Patate të ëmbla të pjekura, recetë e lehtë dhe e shijshme

Patatet e ëmbla përmbajnë antioksidant të veçantë që kanë demonstruar veti dhe  përfitime kundër kancerit. Kombinuar me shafran të Indisë, hudhër dhe piper të kuq, është një ushqim i shkëlqyer i shëndetshëm. Për këtë recetë me patate të ëmbla përdor patate të ëmbla të portokalltë, të cilat mund të jenë një nga burimet e patejkalueshme të natyrës së beta-karotenit. Disa studime të kohëve të fundit kanë treguar aftësinë më të

Shpageta me mish e perime

Përbërësit 250 gr shpageta 2 karrota 1 preshë 100 gr kaçkavall 100 gr përshutë 2 vezë 3 decilitra krem qumështi 2 copa djathë 1 decilitër ajkë 1 kungullesh 0,5 decilitra vaj erëza kripë Biber i zi Hapat 1 Shpageta zihen në ujë me kripë, kullohen dhe priten në copë të vogla. 2 Karrotat pastrohen dhe grihen trashë në rende, kaçkavalli grihet gjithashtu, ndërsa përshuta, kungullesha, preshi priten në shkopinj të hollë. 3 Në pak vaj kaurdisen karrotat,

Biskota për 10 minuta

Përbërësit 250 gr miell 140 gr sheqer pluhur 200 gr margarin 150 gr kokos 2 luge mjalte Hapat 1 Perzijme sheqerin pluhur dhe margarinen derisa te behet mase kremoze,pastaj shtojme kokosin dhe mjaltin. 2 Shtojme miell gradualisht derisa te behet nje mase brumi e bute. 3 Kallept e silikonit per biskota i lyejm me margarin,pluhurosim me mille dhe qesim nga masa e brumit per biskota,rrafshojme mire. 4 Pjekim ne furre te nxehte 180 grade per 5-10 minuta.

Kujdes! Mos konsumoni këto ushqime gjatë verës!

Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mund të bëhen shkaktarë për infeksione. Nuk duhet të konsumoni ushqimet pikante dhe gjithashtu ushqimet që nuk janë vegjetariane. Ushqimet pikante rrisin temperaturën e trupit duke qenë se rritet norma e metabolizmit. Gjithashtu vera nuk është koha më e mirë për të konsumuar mish, peshk apo të gjitha llojet e ushqimeve

Mos ia hiqni më lëkurën pulës, këto janë përfitimet

Shumë njerëz besojnë se konsumimi i lëkurës së pulës rrit nivelin e kolisterolit, të presionit të gjakut dhe madje stimulon sëmundjet e zemrës. Por sipas disa studimeve ky është një mendim i gabuar. Mjekët thonë se lëkura e pulës na bën mirë. Sipas ekspertëve të shëndetit në Universitetin e Harvardit konsumimi i moderuar i lëkurës së pulës jo vetëm që nuk dëmton shëndetin, por sjell përfitime të shumta shëndetësore. Hulumtuesit arritën në përfundimin që lëkura e pulës bën mirë për zëmrën, nuk ka aq shumë kalori sa mendohej deri

Toptha mishi me kaçkavall

Përbërësit 1,5 kg mish i bluar viçi 200 gr kaçkavall 2 kokë qepë 4 thelpinj hudhre 500 gr bukë bajat 2 lugë Biber i zi 1 tubë majdanoz 300 gr tranguj kornishan 200 gr ullinj 200 gr tomatina 200 gr Suxhuk 3 decilitra vaj 3 vezë melmesa Biber i zi Hapat 1 Kaçkavalli pritet në katrorka 1×1 centimetër, ndërsa majdanozi, qepët, dhe hudhra grihen shumë imët. 2 Buka ngopet me ujë, kullohet