Kuzhinë

Tortë çokollate nga gështenjat pa miell dhe sheqer

* 225 g çokollatë të zezë, * 6 vezë, * kripë sa mund të kapet me një gisht, * 125 g gjalpë, * 500 g pure të ngrirë gështenje, * 2 lugë rum Për shtojcë: * 100 g çokollatë të zezë, * 250 g mililitra ajkë për krem, * disa pika ekstrakt vanilje Përgatitja: Ngroheni furrën në 180 gradë celsius. Ndani të bardhët dhe të verdhët e vezëve dhe në

Tavë me mish e patate

1 kg patate Mish 4-5 thela 1 kokërr qepe 1 lugë gjellë salce domate Rigon Piper të zi Krip Mund ti hidhni erza të tjera po kjo varet vetëm nga ju.   Përgatitja Mbasi e kemi grirë qepën në mikser (ose me dore) e kaverdisim pak me mishin ku hedhim salcën dhe i trazojmë të gjitha bashkë. Me pas i hedhim ujin ku e lemë sa të filloj të ziejë

Si të përgatitni brumin për pica

25 gr maja birre 1 majë luge kafeje me sheqer 2 maja luge kafeje me kripë 500 gr miell të tipit 00 2 lugë kafeje me vaj ulliri Shikoni videon më poshtë për të parë mënyrat e përgatitjes së brumit të picës.

Torte Monte

Përgatitja: Patispanja: 5 vezë 5 lugë gjelle sheqer 4 lugë kakao Shërbeti:  300 ml ujë 5 lugë gjelle sheqer i ziejmë për pak minuta dhe ia vendosim patispanjës së ftohur, shërbeti i ngrohtë. Filli: 1 litër qumësht 10 lugë gjelle sheqer 1 vanilë I vëmë në tenxhere dhe i lëmë të vlojnë. Një gotë të ujit nisheste me pak qumësht i përziejmë dhe ia vendosim qumështit të sapovluar., e ziejmë