LifeStyle

PVC-të, trendi i këtij sezoni “kundër shiut”

Pardesy, këpucë, çizme, madje edhe çantë e aksesorë, të gjitha në mënyrë rigoroze “kundra ujit”. Materiali i papërshkueshëm nga uji në mënyrë të shkëlqyer kombinohet në kuptimin estetik dhe praktik. Ka qënë koleksioni Pranverë-Verë 2018 i Chanel, që ka nisur tendencën e PVC-ve, dhe shumë firma të tjera kanë konfirmuar këtë tendencë. Në fotogaleri janë disa produkte të dobishme që ju duhen në ditët me shi.       

Receta për një bukë të shijshme

Përbërësit: 300 ml ujë 500 gram miell ½ lugë çaji me maja 1 lugë gjelle me sheqer ½ lugë çaji me kripë Përgatitja: Në një gotë kombinoni sheqerin, majanë dhe pak ujë të vakët. I lini 10 minuta derisa të treten mirë. Në një enë shtoni miellin, kripën dhe masën me maja që përgatitëm. Fillojmë e punojmë brumin mirë. Pas kësaj e mbulojmë dhe e lëmë në temperaturë ambienti përrreth

Kjo është mënyra e duhur e të bërit ushtrime

Disa ushtrime mund të jenë të rrezikshme nëse nuk bëhen ashtu siç duhet dhe mund të shkaktojnë lëndime serioze. Më së miri është që të ushtroni nën mbikëqyrjen e instruktorit, mirëpo nëse keni vendosur të ushtroni në shtëpi, atëherë kushtoni mirë kujdes këtyre ushtrimeve, transmeton Telegrafi. Ushtrimet galuc janë të shkëlqyeshme për trupin, nëse bëhen siç duhet, sepse në të kundërtën mund të shkaktojnë lëndime të shpinës dhe gjunjëve. Ato kërkojnë

Torte me biskota

3 çokollatë 2 krem qumeshti 1 Tako te gatshme 11 biskota Pettit PËRMBI karamel ose sos i çokollatës qumësht lajthi Hapat: Kremin e ngrohim ne nje tenxhere dhe kur fillon të vlojë ia shtojmë çokollatën për t’u shkrirë. – Pasi të shkrihet ia shtojmë biskotat e thyer dhe takon e gatshme, pastaj mënyrën e njejtë të renditjes e përsërisim. – Glazurën e përgatitur e vendosim në një enë ku tani

Doni të jeni të shëndetshëm? Hani në mëngjes!

Ndodhë të zgjoheni vonë dhe të mos keni kohë për të ngrënë mëngjesin? Atëherë ndryshoni kohën e fjetjes, ngase mëngjesin duhet ngrënë patjetër nëse doni të jeni të shëndetshëm dhe të mos shëndosheni, shkruan lajmi.net Një studim britanik e ka përcaktuar mëngjesin si vaktin kryesor të ditës, pasi mëngjesi jo vetëm ‘trajnon’ shqisat tona dhe dëshirën për ushqim më të shëndetshëm por edhe ul dëshirën për ushqime të shpejta gjatë

Meny tradicionale

Kjo meny i afrohet ushqimit të shtëpisë, me gatime tradicionale të modifikuara për të pasur më pak yndyrë dhe kripë.

Zgjidh sportin e duhur për ty

Armiku numër një i shëndetit dhe formave tona është jeta sedentare. Për të fituar ndaj saj, çdo formë e aktiviteteve fizike është e mirëpritur, nga stërvitja me intensitet të lartë, tek sportet e stinës, një shëtitje e thjeshtë. Për të pasur rezultatet maksimale nga një stërvitje, nuk janë të gjitha disiplinat njësoj, sidomos nëse kemi pak kohë në dispozicion. Kënaqësia e para Rregulla numër një është të zgjedhim disiplinën sportive

Para dhe pas, shikoni transformimet e mahnitshme të njerëzve

Të humbësh peshë nuk është njejtë sikurse të marrësh pjesë në piknik, shkruan lajmi.net Në fakt, është shumë e vështirë të qëndroni të motivuar gjatë gjithë kohës, përderisa gjatë vitit ka kohë të vështira. Megjithatë, forca juaj mund të jetë e pabesueshme. Për këtë, fotot më poshtë janë dëshmia e motivimit, forcës dhe gjithçkaje që gjendet mes frikës se nuk do ia dilni mbanë dhe ëndrrës për sukses. Shikoni më