Stil

5 zgjidhje 5 minutëshe për 5 probleme të fytyrës

Problemet e fytyrës ndonjëherë bëhen aq shqetësuese sa që duket sikur duhet një shekull i tërë për t’i zgjidhur. Për këtë arsye po ju tregojmë si të zgjidhësh në pesë minuta çdo problem të fytyrës. Lëkura e thatë Lëkura e thatë është ajo që shpie ne rrudha dhe në probleme të mëvonshme më të theksuara. Për të eliminuar “shkretëtirën” e lëkurës ekziston një truk 5 minutësh. Grini pak avokado çdo

Ja çka po e shkatërron lëkurën tuaj!

Një lëkurë e bukur, pa rruga, akne, njolla është dëshira e secilit, por në shumë raste lëkura perfekte është vetëm ëndërr. Krahas kujdesit me produkte kozmetike dhe maska ju duhet të dini më shumë për shkaktarët kryesorë që po e dëmtojnë lëkurën tuaj çdo ditë. Zgjidhni kremin e duhur Gjatë përzgjedhjes së kremit, gjithmonë duhet të preferoni atë i cili përmban sa më pak  përbërës, të cilët mund ta irritojnë lëkurën.  Përzgjidhni

Mësoni sekretet për të qënë rehat me taka!

Jolene Sher, një fizioterapiste britanike, thotë se takat e larta duhen përdorur nga femrat. Ajo madje tregon se ka disa tipe takash të larta që janë më të mira për këmbët sesa këpucët e rehatshme të sheshta. “Të veshësh këpucë me takë mund t’i bëjë mirë pjesës së pasme të këmbës, pasi i ofron mbështetje natyrale”, shkruan fizioterapistja për “Healthista”. Në këtë artikull do të gjeni disa të mira të

Ky është vaji më i mirë natyral për rrezitje

Të gjithë do t’jua kenë lakmi për ngjyrën e trupit që do ta merrni nga rrezitja, të gjithë përbërësit i keni në kuzhinën tuaj! Vetëm pas dy ditëve do të vëreni nxirje të lehtë, transmeton Telegrafi. Bashkë me nxirjen e shpejtë, përparësia e këtij zbutësi është që lëkura mund t’ju bëhet e butë dhe e ushqyer. Po ju sjellim recetën më të thjeshtë për vajin për rrezitje të cilin mund

Pse të veshim rroba pozitive?

Pse të veshim rroba pozitive dhe pse të blejmë rroba me dizajne pozitive? Përgjigja është e thjeshtë! Ju do të jeni shumë më pozitiv, të lumtur dhe më të suksesshëm. Duke kombinuar veshjen e duhur me një stil të butë të të folurit.  Ju do të ndjeni një valë pozitiviteti që rrjedh përmes trupit tuaj që ju bën të ndiheni të më të gjallë. Kur disa veprime të thjeshta mund

Dy këshilla për ushtrimet gjatë verës

Vera është koha e duhur për të qëndruar jashtë me shoqëri. Megjithatë, asnjëherë nuk duhet të harroni rëndësinë e ushtrimeve fizike për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Më poshtë dy këshilla për ushtrimet në palestër gjatë stinës së verës: Rroba të gjëra dhe me ngjyra Ngjyra e ndezur e rrobave ju ndihmon që të reflektoni nxehtësinë, kurse materiali prej pambuku ju ndihmon që të bëhet largimi i djersës. Konsumoni sa më

Vendoseni këtë në lëkurën tuaj që të keni çdo ditë më pak rrudha

Po aq sa nuk na pëlqen ta pranojmë, ka gjëra që na tregojnë se po përparojmë në moshë, të tilla si rrudhat. Kur jemi të rinj, nuk i kushtojmë vëmendje të madhe atyre, por pas një moshe të caktuar, këto shenja në lëkurën tonë na bëjnë të ndiheni pak parehatshëm. Pra, cila është zgjidhja? Zakonisht përfundojmë duke shkuar në farmaci dhe duke blerë krema fytyrë kundër plakjes që premtojnë rinovimin

Katër ngjyrat e flokëve që i shkojnë kujtdo

Pavarësisht tonalitetit të lëkurës, mbi ç’bazë duhet ta zgjidhni atë dhe çfarë grimi ju shkon me tepër me ngjyrën tuaj të flokëve? Ngjyrë çokollatë Floktarët shpesh e quajnë ngjyra perfekte pasi nuk është as shumë e errët, as shumë e çelët, madje i jep edhe lëkurës një pamje tjetër. Fijet e arta I shkojnë kujtdo, megjithatë duhet treguar kujdes me nuancën e së artës. Për lëkurat e çelura sugjerohet e

Niseni mëngjesin me nje smoothie me karrota

Niseni mëngjesin shëndetshëm dhe plot energji me një smoothie me karrota. Ka shumë pak përbërës dhe ju merr vetëm disa minuta për ta bërë. Përbërësit 2 karrota 1 nektarinë 2 feta pjepër (ngjyrë portokalli) 1 kivi 3 lugë kos Përgatitja Në fillim lajmë karrotat mirë dhe i ziejmë. Nga ana tjetër qerojmë dhe presim në feta të holla pjeprin, kivin dhe nektarinat. Në një blender shtojmë karrotat e prerë kubikë,

Si ta impresiononi një vajzë kur shkoni ta merrni me veturë?

A ju ka rastiur ndonjëherë të lini takim me ndonjë vajzë dhe të vendosni që ju të shkoni ta merrni vajzën me veturë në shtëpinë e saj? Nëse po, atëherë mos mendoni se është gjë e lehtë, pasi që këtë veçse e dini. Faktikisht, të gjithë meshkujt tregojnë se krijimi i përshtypjeve të mira të para në raste të tilla është mjaft i vështirë. Prandaj, ju sjellim më poshtë disa këshilla se