Organizohu

8 Sekrete të fuqishme për një marrëdhënie kuptimplotë

Libri që quhet Mystic Path to Cosmic Power nga Vernon Howard shpjegon koncepte dhe të vërteta shpirtërore dhe psikologjike në terma të thjeshtë dhe të shkurtër. Në këtë libër janë shpjeguar dhe sekretet e mëposhtme. Pra, nëse doni të keni një marrëdhënie kuptimplote, këto janë këshillat që duhet të ndiqni. Shmangni manipulimin Mundohuni të shmangni  manipulimin e njerëzve sa më shumë që të mundeni. Nëse lejoni që dikush t‘ju manipulojë,

Dobitë e rrushit në shtatzëni

Shtatzënat duhet të hanë rrush sepse jo vetëm që freskohen dhe hidratojnë trupin, por ngase rrushi përmban shumë vitamina dhe minerale të domosdoshme për nënën dhe foshnjën e saj. Dobitë shëndetësore të rrushit për foshnjat përfshijnë furnizimin e antioksidantëve, mbrojtjen e sistemit nervor qendror, vepron si laksativ natyral, lehtëson tretjen, shëron sëmundjet e frymëmarrjes, shton rruazat e gjakut dhe mbron mëlçinë. Rrushi është shumë i pasur me: • Vitaminat A,

Ushqimet që duhet dhe nuk duhet të konsumoni para gjumit

Pagjumësia apo çrregullimet e gjumit ndikojnë negativisht në rutinën tonë të përditshme, na bëjnë më emotivë e më pak produktivë. Por, ne mund të përzgjedhim të konsumojmë në mbrëmje ushqime të cilat ndihmojnë për një gjumë të rehatshëm. 1-Produktet dhe disa nga nënproduktet e qumështit janë burim i mirë i një gjumi të rehatshëm. Këto elemente ushqimorë shërbejnë për të qetësuar nervat para gjumit, pasi përmbajtja e kalciumit në to

Si të zgjedhni shalqirin më të mirë; këshilla nga një fermer

Kujt nuk I pëlqen shalqiri? Shumë njerëz janë të obsesionuar me këtë frut të shijshëm dhe freskues. Shumë njerëz mendojnë se në qoftë se nuk jeni një fermer me eksperiencë, atëherë është e vështirë të zgjidhni shalqir të mirë dhe të shijshëm. Mirëpo ky është gabim. Zgjedhni shalqirin më të mirë në treg me këto këshilla. Kërkoni për “rrjetat” Këto shenja kafe në formë të rrjetave do të thotë se

Sodë buke dhe kripë për ta larguar dhimbjen e dhëmbit

Janë disa mënyra për ta lehtësuar dhimbjen e dhëmbit në kushte shtëpie. Një nga këto mënyra është me anë të sodës së bukës dhe kripës. Në vijim do të trajtojmë këtë metodë, mirëpo mos harroni se kjo është vetëm një zgjidhje e përkohshme, sepse një problem i vërtetë i dhëmbit nuk shërohet vetvetiu asnjëherë. Për ta shëruar dhimbjen e dhëmbit duhet ta shpërlani gojën me ujë të kripur dhe sodë

Si t’i riktheni shkëlqimin rubinetit të lavamanit me 1 përbërës

Dëshira është që i gjithë lavamani i kuzhinës të jetë gjithmonë me shkëlqim pa njolla apo pika, por duke e përdorur atë vazhdimisht, bëhet një mision i pamundur. Nganjëherë problemi qëndron edhe tek mungesa e kohës për ta pastruar lavamanin dhe rubinetin e ujit ashtu siç duhet, ndaj ky i fundit e humbet shkëlqimin. Shtoji kësaj edhe faktin se pastrimi i tyre është një proces i gjatë dhe i mërzitshëm.

5 gjëra që e bëjnë një shtëpi të çrregullt dhe jo komode

A keni menduar ndonjëherë pasqyra në dhomën tuaj të gjumit mund të rris kohën tuaj të pastrimit ose që hijet e errëta në llampat tuaja mund të rrisin faturën tuaj elektrike? Ka shumë gjëra në shtëpi me të cilat jemi mësuar dhe që ne mendojmë se janë të dobishme. Por e vërteta është se ato shpesh na sjellin papastërti dhe krijojnë një atmosferë të pakëndshme. Krevati i gjumit Nëse jeni

Si ta përmirësoni kujtesën shpejt – top këshillat për ta ushtruar trurin dhe rritur përqendrimin

Nuk janë të rralla momentet kur shumica nga ne thjesht e humbin përqendrimin gjatë kohës kur dikush është duke folur. Por, fatmirësisht ka disa këshilla të cilat mund të na ndihmojnë në zgjidhjen e këtij problemi dhe problemeve tjera që ndërlidhen me kujtesën. Cila është vitamina më e mirë për përqendrim dhe memorie? Vitamina B12 besohet se ju ndihmon me memorie dhe përqendrim, pasi që i mirëmban substancat që ndërlidhen

Si të zbardhni dhëmbët tuaj, duke përdorur tumerikun?

Përveç syve, fytyrës dhe flokëve të bukur, edhe dhëmbët e bukur dhe të bardhë janë një tipar shumë i rëndësishëm që na bie në sy, kur takojmë dikë. Ndërkohë, ne i dëmtojmë ndoshta padashje dhëmbët tanë nëpërmjet zakoneve të përditshme, si konsumi i duhanit, çajrave, kafeve, si dhe i pijeve shumë të ftohta, apo shumë të nxehta. Nga ana tjetër, të pasurit e dhëmbëve të bardhë e të rregullt, nuk

Ndiheni të lodhur dhe të stresuar? Përdorni këtë truk të thjeshtë në dush

Kur bëhet fjalë për të fjetur dhe për të nxitur sistemin imunitar, shumë shpenzojnë qindra dollarë duke investuar në spërkatje, vitamina dhe pluhura. Por çfarë ndodh nëse sekreti i gjumit varet tek një trup dhe mendje e shëndoshë, është aq i thjeshtë sa të varësh diçka në dushin tënd? Është e vërtetë. Dushet me eukalipt– ku njerëzit e varin bimën nga koka e dushit, jo vetëm që janë të bekuar, por