Sport

Zbulohet e ardhmja e Ramos

Sergio Ramos po konsideron një lëvizje drejt “Major League Soccer”, për t’u bashkuar me ekipin e David Beckham në Miami, kur kontrata e tij me Real Madridin të përfundojë, raporton “Don Balon”. Mbrojtësi spanjoll dhe ish-shoku i tij i ekipit janë ende miq të ngushtë, ndaj Ramos po e mendon seriozisht një lëvizje drejt SHBA, ku të kalojë vitet e muzgut të karrierës. Përflitet se skuadra nga Miami do të

Hazard thotë se nuk është egoist mjaftueshëm për ta fituar Topin e Artë

Lojtarët duhet të jenë egoist për ta fituar Topin e Artë sipas Eden Hazard, i cili nuk mendon se mund të arrij në atë nivel. Ylli i Chelsea ka thënë se nuk beson se është mjaftueshëm egoist për të fituar Topin e Artë. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, janë dy futbollistët që e kanë dominuar futbollin në 10 vitet e fundit, duke e fituar nga pesë herë Topin e Artë.

Messi: Nëse ky lojtar dëshiron të luaj më mua, le të vijë te Barcelona

Lionel Messi i ka mbyllur derën një transferimi në Premier League, duke insistuar se e vetmja mënyrë që ai mund të bashkohet me Sergio Aguero-n është nëse Barcelona blen sulmuesit të Manchester City-t. Asi argjentinas ka pranuar gjatë një interviste se është tunduar për një transferim në Angli. Por e ka pasur të pamundur të largohet nga Barça. Dhe pasi i ati i Aguero-s, Leonel del Castillo, sugjeroi se pesë

Ismaili, notari 6-vjeçar pa krahë, mahnitje në Hollivud (video)

Aktori i famshëm Ashton Kutcher është manhitur nga historia e 6-vjeçarit Ismail Zulfiç nga  Bosnja duke e publikuar dhe në profilin e tij zyrtar në Facebook. Një djalë i lindur pa të dy duart dhe me një këmbë të deformuar, me guximin e tij fitoi medalje duke kapërcyer pengesat e pabesueshme para tij, shkroi aktori i famshëm i Hollivudit, duke shtuar se “Ismaili është dëshmi se asgjë nuk është e pamundur”.

Andres Iniesta flet për kalimin e Neymarit te Real Madridi

Andres Iniesta nuk beson se do të ishte e tmerrshme për Barcelonën transferimi i Neymarit në Real Madrid. “Nëse Neymari shkon në Madrid, do të ishte e tmerrshme për Barcelonën, për atë se çfarë do të thotë ai për këtë klub, për tifozët dhe për mënyrën se si u largua”, tha Messi ditë më parë, qe madje shkoi aq larg saqë sipas tij, tifozët mund ta konsiderojnë brazilianin tradhtar si

Griezmann “shtang” Barcelonën: Shpresoj të fitojë edhe më shumë tituj me Atleticon

Griezmann pret edhe shumë tituj me Atleticon. Antoine Griezmann ka folur pas triumfit në finalen e Kupës së Evropës. Francezi deklaroi që kundërshtari ishte shumë i fortë. “Jam larguar nga shtëpia kur isha 14 vjeç sepse doja një vend ku të fitoja më shumë trofe. Kjo është kupa e dytë dhe me Atleticon dhe shpresoj të vijnë akoma më shumë”, deklaroi Griezmann. “Marseille ishte një ekip shumë ofensiv, por ne

Juventus e zbulon të ardhmen e Dybalas

Juventusi është e sigurt se futbollisti më i kërkuar në Europë, Paulo Dybala nuk do të largohet. Dybala është duke u kërkuar nga shumë klube. Ndër to është edhe Bayern Munchen, me Kart-Heinz Rummenigge i cili disa herë ka thënë se argjentinasi është objektivi kryesor. “Kur mendoj se do të sjellim diçka në Bayern. Mendoj për dikë si Dybala”. Megjithatë për t’i larguar këto spekulime, ka folur anëtari i Juve-s,

Gjesti i madh nga Coentrao për Portugalinë

Fabio Coentrao ka refuzuar ftesën e kombëtares Portugeze për Botërorin Rusi 2018. Arsye për këtë ka qenë forma jo e mirë e lojtarit, diçka të cilën e ka konfirmuar edhe vet futbollisti në pronësinë e Real Madridit nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. ”Në javën e kaluar, pas shumë konsideratave, i thash jo kombëtares pasi nuk ndjej se jam në kushtet e nevojshme për të përfaqësuar Portugalinë në një kompeticion

Cristiano Ronaldos tashmë i ka përfunduar sezoni në La Liga

Mungesa e Cristiano Ronaldos në skuadrën e plotë në dispozcion për ndeshjen e fundit në La Liga do të thotë që sezoni i tij tashmë ka përfunduar. Ylli i Real Madridit nuk është emëruar në skuadrën e Zinedine Zidanes të zgjedhur për ndeshjen e xhiros së fundit në La Liga kundër Celta Vigos si pasojë e lëndimit që mori vikendin e kaluar, transmeton portali arbresh.info. Sulmuesi u lëndua në el Clasicon

Salah: Do ta bëj Chelsean të pendohet që më ka shitur

Reprezentuesi egjiptian ka shkëlqyer në sezonin e tij të parë te Liverpooli. Mohamed Salah për herë të parë në Angli, ka luajtur me skuadrën e Chelseat, por në Londër ai ka pasur shumë pak hapësira para se të largohej, fillimisht te Fiorentina e më pas te Roma në Serie A. Ai gjatë verës së shkuar u transferua në Anfield, te Liverpooli, ku ka shkëlqyer në të gjitha garat me “The