Sport

VIDEO/ Nga Oblak te Courtois, pritjet mbinjerëzore të 6 portierëve që ju lënë pa frymë

6 raste kur portierët tregojnë reflekse të jashtëzakonshme në reagimin e tyre të trefishtë karshi goditjes së njëpasnjëshme të topit.  Oblak kundër Bayer Leverkusen, në Champions. Një demonstrim i reflekseve të tij, që lënë edhe Casillas pa fjalë Një tjetër shpëtimtar i portës e ka emrin Jean-François Bedenik. Portieri Vannes OC, skuadër e divizionit të pesë francez, shpëtoi një gol pothuajse të sigurtë me reagimet e tij të shkëlqyera. Yang

Liverpool dhe Barcelona arrijnë marrëveshje rekord për Coutinhon

Philippe Coutinho do të largohet nga Liverpool në fund të këtij sezoni për të kaluar në Barcelonë Liverpool dhe Barcelona kanë arritur marrëveshje për transferimin e yllit brazilian, Philipe Coutinho gjatë verës së ardhshme, shkruan Express. Barcelona për shërbimet e Coutinhos do të paguajë 140 milionë euro, duke u bërë shitja më e shtrenjtë në histori të Premierligës. Katalonasit e dëshironin brazilianin edhe verën e kaluar, por marrëveshja nuk u

Andres Iniesta do të tërhiqet nga Barcelona

Pas fitores së Barcelonës ndaj Real Madridit, të shtunën me një rezultat 3:0 në Santiago Bernabéu, në të cilën Andrés Iniesta ishte një nga figurat kryesore, portali i lajmeve Marca publikoi një intervistë në të cilën spanjolli njoftonte tërheqjen e tij nga kampionati. “Gjithçka tregon se po! Kjo ndeshje kaq e rëndësishme mund të jetë fundi i një trajektoreje të gjatë, në të cilën kam jetuar shumë gjëra. Le të

Plot oferta për Abazajn

Sipas mediave kroate edhe Dinamo e Zagrebit po lëviz për talentin e Luftëtarit. Sulmuesi i krahut i cili ka shkëlqyer në këto dy sezone me Luftëtarit me shumë gjasa do të largohet nga Gjirokastra në merkaton e janarit. Së fundmi garës së skuadrave që kërkojnë të firmosin me futbollistin e përfaqësueses Shpresa të Shqipërisë i është shtuar edhe klubi i madh kroat i Dinamos së Zagrebit. Ado Den Haag në

“Kane po aq i mirë sa Messi dhe Ronaldo”

 Hugo Lloris beson se Harry Kane tashmë është lojtar po aq i mirë sa Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Sulmuesi anglez vendosi rekord të ri në Premierligë për më së shumti gola të shënuara brenda një viti kalendarik, 39, pas het-trikut të shënuar kundër Southamptonit në mesjavë, transmeton Express. Ndërkohë, edhe pse Messi dhe Ronaldo janë duke e dominuar botën e futbollit në dekadën e fundit, pasi i kanë fituar

Reali i Madridit e mbyll 2017-ën si klubi më i mirë europian

Reali i Madridit e mbyll vitin 2017 në vendin e parë të renditjes së klubeve nga UEFA. Kampionët e Botës në dy edicionet e fundit kanë një koeficient prej 148 000 pikësh, ndjeshëm të shkëputur nga Barcelona që është e dyta me 126.000 pikë. Në vendin e tretë Bayerni i Mynihut, që ndiqet nga një tjetër spanjolle, pikërisht Atletico e Madridit. Në vendin e pestë vjen skuadra e parë italiane,

“Coutinho s’ka për t’u penduar asnjëherë nëse e braktis Liverpoolin për Barcelonën”

Philippe Coutinho nuk do të pendohet për braktisjen e Liverpoolit për Barcelonën, nëse transferohet gjatë janarit, ka thënë bashkëkombësi i tij, Paulinho. Liverpooli i hodhi poshtë të gjitha ofertat e Barçës gjatë afatit kalimtar veror, përkundër dëshirës së pangopur të brazilianit për të shkuar në “Camp Nou”, transmeton Express. Megjithatë, skuadra katalane nuk e ka ndërmend të zmbrapset dhe do të bëjë ofertë për 25-vjeçarin edhe në janar, dhe Paulinho

Pesë super futbollistët që mund të transferohen te Barcelona

Mesut Ozil i prinë listës së objektivave të Barcelonës. Barcelona kërkon përforcime për vitin 2018. Mesut Ozil, të cilit i skadon kontrata me Arsenalin në fund të sezonit, është i lakmuar në “Camp Nou”, dhe mund të jetë në dispozicion në tregun e transferimeve të janarit, nëse Arsenali dëshiron të mos e humbë gjermanin falas. Por, ylli gjerman është vetëm njëri prej emrave që lidhen me Barçën, përkrahë Nabir Fekir,

Shpallet sportisti më i mirë në Evropë për vitin 2017

ristiano Ronaldo ka dalë fitues me numrin më të madh të votave. Cristiano Ronaldo është shpallur sportisti më i mirë në Evropë në edicionin e 60-të të Shoqatës së Gazetarëve të Evropës. “Tanjug” raporton se sulmuesi i Real Madridit ka dalë fitues me numrin më të madh të votave. Në votim kanë marrë pjesë 26 agjenci të lajmeve nga Evropa, përcjell “lajmi.net”. Ronaldo ka shënuar një tjetër sukses pas fitores