grua

Vajza e la sepse ishte i varfër, pas 10 viteve u takuan rastësisht

Ky tregim flet për një djalosh të varfër i cili ishte dashuruar me një vajzë të pasur. Një ditë, djaloshi i varfër i kishte kërkuar dorën një vajze të pasur, mirëpo ajo e kishte refuzuar duke i thënë: „Paga jote mujore është sa shpenzimet e mia ditore, andaj si po shpreson që të pranoj të martohem me ty?“ Pas 10 vitesh… Ej, o ti! – e thirri ajo. „Si je?

Gruaja e tij humbi 40 kg nga sëmundja por ai nuk e la, shikoni çfarë bëri për të

Rachael Farrokh është një aktore amerikane 37 vjeçe që për vite me radhë ka vuajtur prej anoreksisë nervore, e cila e ka çuar thuajse në prag të vdekjes Madje, jo shumë kohë më parë, ajo publikoi një video për ndihmë në YouTube. Në atë kohë ajo ishte rreth 170 cm e gjatë dhe peshonte vetëm 20 kg. Gjendja e saj e trupit po ndikonte edhe në trurin e Rachael, dhe

TEST: Shoqërues i vërtetë i një femre – Cila ÇANTË ju pëlqen më së shumti?

Çdo grua ka stilin e saj të veçantë – sidomos kur është fjala për modën. Kjo është ajo që i bën ato vërtetë të mrekullueshëm dhe të gëzuar në të njëjtën kohë! Çanta, pjesë e modës e cila e mahnitë çdo grua, mund ta paraqesë llojin e personalitetit të gruas. Më poshtë janë përshkrimet që do të tregojnë se cilin lloj të personalitetit keni në bazë të përzgjedhjes së çantës

Pas 10 vitesh martesë, gruaja lindi fëmijën e parë dhe pastaj vdiq. Reagimi i burrit...

Lindja është shumë e vështirë, një gjë që na frikëson është vdekja pas lindjes. Historia e Matt dhe Liz është unike… Matt Logelin takoi dashurinë e jetës së tij, Liz Goodman, kur ata ishin në shkollë të mesme. Pasi shkolla mbaroi, ata ishin në lidhje për nëntë vjet të tjera, dhe në fund vendosën të martoheshin, me 13 gusht të vitit 2005, transmeton heyday. Matt shpejt u punësua si menaxher

Kjo grua shpenzoi 60 mijë dollarë që të transformohej në DRAGUA

Në këtë botë moderne, të çuditshme, të egër në të cilën po jetojmë, duket se mund të shndërrohemi plotësisht nëse kemi para për të investuar. Shumë njerëz kërkojnë të bljnë operacione kirurgjike që të rrisin gjinjtë, bishtat ose çkado tjetër që mendojnë se e rrisin atraktivitetin e tyre, mirëpo janë disa njerëz që vendosin një transformim trupor të pabesueshëm. Eva Tiamat Medusa, një grua nga Teksasi e la punën si

Historia e dhimbshme e gruas që ka humbur 22 fëmijë

Tabloidi “The Sun” ka publikuar ditën e sotme historinë e një gruaje zemërthyer që ka humbur 22 fëmijë, por që ka vendosur të sfidojë ligjet e natyrës dhe mjekësisë dhe të realizojë ëndrrën e saj për t’u bërë nënë. Kerry Hutchinson, 35 vjeç nga Rugeley, nga Staffordshire, Britani e Madhe ka varrosur 3 fëmijë, ka mbajtur funerale për 2 prej tyre, ka dështuar 16 herë dhe sapo ka humbur fëmijën

Këshilla mode që duhet të dijë çdo grua në të 40-at e saj

Nëse në të 20-at dhe 30-at mund t’ju lejohet të bëni gabime, në dekadën e katërt të jetës, nuk ju kanë hije këto të fundit! Keni përvojën e duhur dhe vitet mbi supe që ju kanë mësuar se si duhet të visheni në një event, veshjet që nuk ju shkojnë përshtat formës së trupit apo ngjyrat që ju tregojnë më të madhe. Nëse ende nuk jeni të sigurta në fushën

Ka humbur kujtesën, gruaja qan çdo herë që i thuhet se ajo dhe bashkëshorti i saj janë ndarë (Foto)

Një grua që ka humbur kujtesën qan çdo ditë, pasi i thuhet se burri i saj e la atë pasi ajo u sëmur. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Veronika Mescheryakova, 29 vjeçe, e cila vuan nga një formë akute e porfirisë, një çrregullim gjaku që mund të shkaktojë humbje të kujtesës dhe simptoma të tjera, duke përfshirë dhimbje të forta dhe probleme të frymëmarrjes. Një operacion

Himni i rrallë për gruan

Gjovalin Gjadri (1899-1974) ka qenë inxhinier i njohur i ndërtimtarisë, i shquar sidomos në ndërtimin e urave. Shkollimin e ka mbaruar në Vjenë. Por, një tragjedi jetësore do ta cyt në shkrim artistik. Në Tiranë gjatë viteve ’30 të shekullit të kaluar, ai do të bie në dashuri me të bijën e Abdi bej Toptanit (1864-1942) – intelektual dhe patriot që ka nënshkruar Deklaratën e Pavarësisë së Shqipërisë. Quhej Zejnep,