Juventus

Juventus e zbulon të ardhmen e Dybalas

Juventusi është e sigurt se futbollisti më i kërkuar në Europë, Paulo Dybala nuk do të largohet. Dybala është duke u kërkuar nga shumë klube. Ndër to është edhe Bayern Munchen, me Kart-Heinz Rummenigge i cili disa herë ka thënë se argjentinasi është objektivi kryesor. “Kur mendoj se do të sjellim diçka në Bayern. Mendoj për dikë si Dybala”. Megjithatë për t’i larguar këto spekulime, ka folur anëtari i Juve-s,

Juventus në ankth, lëndohet ylli i ekipit para ndeshjes me Real Madridin

Për momentin nuk ka qartësi për dëmtimin, por është e sigurtë që janë ndezur edhe sirenat e alarmit në Torino. . Alarmi këtë herë vjen nga Alex Sandro. Mbrojtësi brazilian, që është bashkuar me Selecaon për miqësoret me Rusinë dhe Gjermaninë ka shfaqur probleme muskulare në kofshën e majtë gjatë një seance stërvitore, pas së cilës ka lënë në mes seancën. Për momentin nuk ka qartësi për dëmtimin, por është