La Liga

Cristiano Ronaldos tashmë i ka përfunduar sezoni në La Liga

Mungesa e Cristiano Ronaldos në skuadrën e plotë në dispozcion për ndeshjen e fundit në La Liga do të thotë që sezoni i tij tashmë ka përfunduar. Ylli i Real Madridit nuk është emëruar në skuadrën e Zinedine Zidanes të zgjedhur për ndeshjen e xhiros së fundit në La Liga kundër Celta Vigos si pasojë e lëndimit që mori vikendin e kaluar, transmeton portali arbresh.info. Sulmuesi u lëndua në el Clasicon

Fundjavë e “nxehtë” me shumë ndeshje interesante

Kjo fundjavë sjellë emocione të veçanta për tifozët e futbollit. Sigurisht që vëmendja e të gjithëve do të jetë në ‘Camp Nou’, ku Barcelona pret Real Madridin. Dy skuadra me synime të kundërta, do të përplasen për të dhuruar tjera emocione të paharruara për futbollin. Duke e ditur se gara për titull ka mbaruar, të dy skuadra do të luajnë rreth një qëllimi, me Barcelonën që kërkon të vazhdojë si

Lamtumirë Liverpool, Salah në La Liga

“Sunday Express” raporton që Barcelona dhe Real Madridi kanë shprehur interes për lojtarin. Mohamed Salah mund të largohet nga Liverpooli në fund të sezonit. Egjiptiani është i lumtur në “Anfield”, por sipas mediave britanike do të donte një skuadër më të madhe. “Sunday Express” raporton që Barcelona dhe Real Madridi kanë shprehur interes për lojtarin. Liverpool kërkon minimalisht 200 milionë funte për ish-futbollistin e Romës. /humanheyday.com/

Marca shpall formacionin e dështuar në La Liga për sezonin 2017/18

Gazeta prestigjoze spanjolle, MARCA ka publikuar formacionine të dështuarve për sezonin 2017/18. Skuadra që ka më shumë futbollistë është Real Madridi i Zinedine Zidane me 4 lojtarë, që po e humbë atë shijen e fitores në këto javë të fundit. Ata janë: Marcelo, Achraf, Benzema dhe ylli portygez Cristiano Ronaldo. Barcelona në këtë formacion ka dy lojtarë; Gerard Deulofeu dhe Semedon. Formacioni vazhdon me Chichizola në portë, Lemos në mbrojtje, Enzo Zidane, Maksimovic dhe

La Liga me njoftim të rëndësishëm për Messin dhe Ronaldon

Dy kamera do t’i fokusojnë nga afër sulmuesin portugez dhe atë argjentinas në “El Clasico”. Real Madrid dhe Barcelona takohen të shtunën dhe fokusi do të jetë sërish tek Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Dy yjet do të përcillen nga kamera të veçanta gjatë ballafaqimit të madh të shtunën me fillim nga ora 13:00. “Dy kamera do t’i fokusojnë nga afër sulmuesin portugez dhe atë argjentinas, duke ua mundësuar adhurueseve