Liverpool

Real Madrid – Liverpool, formacionet e mundshme të finales së Ligës së Kampionëve

Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve është afruar ku do të përballen Real Madrid dhe Liverpool. Dy skuadrat më të mira këtë edicion në Evropë do ta diskutojnë mes vete trofeun e Ligës së Kampionëve. Si Real Madrid ashtu edhe Liverpool kanë mbajtur stërvitjet e fundit në stadiumin e Kievit në Ukrainë. Zinedine Zidane dhe Jurgen Klopp kanë gati lojtarët më të mirë për këtë finale të madhe. Formacionet

Toni Kroos pret që Liverpooli të luaj si “kafshët e egra”

Toni Kroos ka paralajmëruar Real Madridin për të mos nënvlerësuar Liverpoolin para finales së këtij vikendi në Ligë të Kampionëve. Liverpooli do të jetë i pranishëm në finale të Ligës së Kampionëve për herë të parë që nga viti 2007, ndërsa Real Madridi synon të fitoj kompeticionin për të katërtën herë brenda pesë viteve të fundit, transmeton portali arbresh.info. Kroos, i cili ka luajtur në dhjetë nga 12 ndeshjet evropiane të

Salah: Do ta bëj Chelsean të pendohet që më ka shitur

Reprezentuesi egjiptian ka shkëlqyer në sezonin e tij të parë te Liverpooli. Mohamed Salah për herë të parë në Angli, ka luajtur me skuadrën e Chelseat, por në Londër ai ka pasur shumë pak hapësira para se të largohej, fillimisht te Fiorentina e më pas te Roma në Serie A. Ai gjatë verës së shkuar u transferua në Anfield, te Liverpooli, ku ka shkëlqyer në të gjitha garat me “The

E pa besueshme! Liverpool e kërkon këtë lojtar nga Arsenal…

Pas blerjes së Chamberlain nga Arsenal, skuadra e Liverpool tani kërkon një lojtar tjetër nga Gunners! Liverpool është i gatshëm të bëjë një lëvizje për Jack Wilshere, nëse mesfushori nuk arrinë një marrëveshje të re me Arsenalin, sipas The Sun. Gunners thuhet se kanë ofruar për Wilshere kushte të reja, por po i kërkojnë atij të pranojë një zvogëlim page. Jurgen Klopp, ndërkohë, është i gatshëm të shkojë me pagën

Liverpoolit i rekomandohet ta transferojë Strakoshën

Portieri shqiptar i Lazios, Thomas Strakosha, i është rekomanduar Liverpoolit si portieri i duhur për të zëvendësuar Loris Karius dhe Simon Mignoletin. Në një shkrim të “LiverpoolEcho”, Strakosha përmendet si zgjedhja statistikore më e mirë për Liverpoolin. “Shqiptari pak i njohur ka bërë shumë për Lazion këtë sezon – me performanca të mira dhe statistika të fuqishme. 22-vjeçari ka ndalur 53 krosime në zonën e rreptësisë – 100 për qind

“Coutinho s’ka për t’u penduar asnjëherë nëse e braktis Liverpoolin për Barcelonën”

Philippe Coutinho nuk do të pendohet për braktisjen e Liverpoolit për Barcelonën, nëse transferohet gjatë janarit, ka thënë bashkëkombësi i tij, Paulinho. Liverpooli i hodhi poshtë të gjitha ofertat e Barçës gjatë afatit kalimtar veror, përkundër dëshirës së pangopur të brazilianit për të shkuar në “Camp Nou”, transmeton Express. Megjithatë, skuadra katalane nuk e ka ndërmend të zmbrapset dhe do të bëjë ofertë për 25-vjeçarin edhe në janar, dhe Paulinho