Manchester United

Mourinho gjen super-përforcimin e ri në Man Utd

Man Utd është në pritje të një përforcimi të ri nga Ukraina. Mediat angleze raportojnë se mesfushori i Shakhtar Donetsk, Fred, së shpejti do ta kompletojë transferimin në Old Trafford. Jose Mourinho kërkon Fredin si blerje të rëndësishme për sezonin e ri, përcjell “lajmi.net”. Fred po ashtu ka paraqitur kërkesë te Shakhtar Donetsk për kalim te Manchester United.  

“Zidane do ta transferonte Ronaldon dhe Balen në Man United”

Zinedine Zidane do të ishte trajneri perfekt për Manchester United, ka pretenduar gazetari Stan Collymore. Zinedine Zidane njoftoi për largimin e tij tronditës nga Real Madridi pasditen e sotme (e enjte) pavarësisht se i siguroi ‘Los Blancos’ tri herë radhazi trofeun në Ligë të Kampionëve të shtunën e kaluar, transmeton portali arbresh.info. Vëmendja tani është kthyer se ku do të përfundoj legjenda e Francës. Tifozët e Chelseas tashmë kanë filluar kërkimin

Ronaldo – Mourinho, lajm totalisht i papritur

Jose Mourinho kërkon Cristiano Ronaldon te Manchester United. Sipas “Diario Gol”, portugezi e planifikon skuadrën e tij me Ronaldon në krye të sulmit, përcjellë “Lajmi.net”. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, Mourinho kërkon një futbollist që do ta ndihmonte në Champions. E kush mund ta bëjë një gjë të tillë më mirë se Ronaldo?

Manchester United – Sevilla, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Sevilla takohen në ndeshjen e dytë të xhiros së 1/8 të Ligës së Kampionëve. Këto janë formacionet zyrtare: Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Smalling, Young, Matic, Fellaini, Lingard, Sanchez, Rashford, Lukaku Sevilla: Sergio Rico, Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero, N’Zonzi, Banega, Sarabia, Correa, ‘Mudo’ Vázquez y Muriel