perime

“Pse brokoli është e vetmja perime që ju nevojitet për shëndet të mirë”

Herën tjetër që dëshironi ta bëni një smoothie me perime, lirisht mund t’i lini anash dhe t’i jepni përparësi bronkolit. Sipas Dr. Rangan Chatterjee, autor i librit ‘The Four Pillar Plan’ dhe korrespodent i programit të BBC-së, ‘Doctor in the House’, brokoli është jetë-shpëtues, transmeton Telegrafi. Përfitimet e konsumimit të brokolit janë të shumta, duke filluar nga lukthi, zorrët e vogla e përgjatë tërë organizmit. Sipas tij, brokoli e forcon

Tavë me mish pule dhe perime

Përbërësit 1 file pule 2 patate 1 qepë 2 speca 3 copa hudhër Biber i zi qimnon kripë gjysmë gote te çajit vaj vegjetal 1,5 lugë salce domatesh 1,5 gota ujë të vakët Filën e pulës dhe patatet i preni në copa të vogël, i vendosni në tavë. 2 Qepën, specat, hudhrën, biberin e zi, kripën, vajin vegjetal e derdhim në tavë. 3 E përziejmë mirë e gjithë glazurën, salcën dhe ujin e vendosim

Si të gatuajmë një darkë të shijshme

Darka është zakonisht vakti më i madh dhe më i vonë i ditës dhe është një mundësi e mirë për të bërë të mundur që të hani sasinë e duhur të frutave dhe perimeve. Më poshtë janë të listuara disa mënyra se si të gatuajmë një darkë të shijshme. Perime të pjekura është një mënyrë e mirë për ta ndjerë dhe më shumë shijene tyre. Piqni perimet e prera në

Perime të ziera si garniturë

Mishi i pjekur, i skuqur ose i zier, shërbehet me garniturë perimesh. Perimet duhet zier varësisht nga lloji, përcjell heyday. Disa nga perimet futen në ujë të valë me kripë dhe për disa minuta vlohen. Kullohen mirë, pastaj fërgohen pak, duke i kaluar 2-3 herë në tigan me yndyrë. Rregullohen me mëlmesa dhe majdanoz të grirë hollë. Përjashtim bëjnë patatet të cilat duhet zier mirë. Nëse janë të vogla zihen

Perime të pjekura në furrë, të gjitha vlerat në një pjatë

Një sallatë e shijshme, fantastike e pasur me vlera ushqyese dhe ideale për të shoqëruar një vakt të shëndetshëm dreke apo edhe darke. E përgatitur me perimet më të mira të stinës, të cilat sigurisht mund t’i përzgjidhni sipas dëshirës. Karrota, patate, kungulleshka, qepë, hudhra, brokoli, lulelakër e patëllxhanë, gjithçfarë perimesh që keni në kuzhinën tuaj mund t’i bëni pjesë Kjo është ndër ndër sallatat tipike shqiptare, e përgatitur prej