Qebapë me mish pule

Qebapë me mish pule

Përbërësit 600 gr mish i bardhe pule 2 patate mesatare 3 vezë 80 gr përshutë e tymosur 250 gr thërrime buke 150 gr miell ½ lugë pluhur hudhër 3 decilitra vaj 200 gr majoneze 1 decilitër ajkë ½ tubë majdanoz melmesa Biber i zi Hapat 1 Mishi i bardhë i pulës bluhet në makinë për bluarjën e mishit ndërsa përshuta e tymosur dhe majdanozi grihen shumë imët. 2 Patatet zihen bashkë me lëvore