ronaldo

Cristiano Ronaldos tashmë i ka përfunduar sezoni në La Liga

Mungesa e Cristiano Ronaldos në skuadrën e plotë në dispozcion për ndeshjen e fundit në La Liga do të thotë që sezoni i tij tashmë ka përfunduar. Ylli i Real Madridit nuk është emëruar në skuadrën e Zinedine Zidanes të zgjedhur për ndeshjen e xhiros së fundit në La Liga kundër Celta Vigos si pasojë e lëndimit që mori vikendin e kaluar, transmeton portali arbresh.info. Sulmuesi u lëndua në el Clasicon

Boateng tregon mënyrën se si Bayerni mund ta ndalë Ronaldon

Jerome Boateng ka treguar mënyrën se si Bayern Munich mund të ndalojë Cristiano Ronaldon. Portugezi do të kërkojë të marrë sërish përgjegjësinë për të udhëhequr Real Madridin në finalen e tretë radhazi në Ligën e Kampionëve. Bavarezët të mërkurën në ‘Allianz Arena’ presin Real Madridin për të zhvilluar ndeshjen e parë gjysmëfinale. “Ne mund ta ndalojmë Ronaldon vetëm si skuadër”, ka deklaruar Boateng për ‘Kicker’. “Para golit, ai është sikurse

Gjesti për të cilin po flasin të gjithë (Video)

Cristiano Ronaldo vendosi që të përshëndeste portierin e Juventusit, Gianluigi Buffon pas përfundimit të ndeshjes dramatike Real-Juve, të përfunduar me rezultatin 1-3. Sulmuesi i madrilenëve ndaloi në zonën ku kapiteni bardhezi po jepte intervistë për ta takuar legjendën juventine. Edhe pse ishte tepër i acaruar për penalltinë që iu akordua Realit, Buffon ndërpreu intervistën dhe përqafoi portugezin me përzemërsi. Një zotëri i vërtetë… Top Channel

Ronaldo në United, De Gea në Real Madrid, do të ndodhë gjatë verës

Real Madrid përsëri do të tentojë ta transferojë, super portierin spanjoll të Manchester United, David De Gea. Los Galaticos tashmë e disa vite janë në kërkim të ish portierit, të Atletico Madridit, por rezistenca e United si dhe dëshira e De Gea për të qënduar, kanë bërë që klubi madrilen të dështojë. Sipas “Don Balon”, Reali dhe Unitd do të bëjnë shkëmbimin e madh gjatë verës, i cili do të

Ronaldo – Mourinho, lajm totalisht i papritur

Jose Mourinho kërkon Cristiano Ronaldon te Manchester United. Sipas “Diario Gol”, portugezi e planifikon skuadrën e tij me Ronaldon në krye të sulmit, përcjellë “Lajmi.net”. Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, Mourinho kërkon një futbollist që do ta ndihmonte në Champions. E kush mund ta bëjë një gjë të tillë më mirë se Ronaldo?

Surprizon Ronaldo “Ky do të ishte 9 perfekt për Real Madridin”

Cristiano Ronaldo e di se Real Madridin e pret një revolucion rrënjësor, dhe një nga transferimet kryesore është blerja e një qendër sulmuesi. Ronaldo e dëshiron një profil krejtësisht ndryshje nga ajo që klubi kërkon, dhe sulmuesi ideal për Cristiano Ronaldon është ish lojtari i Real Madridit, Mariano Diaz. Portugezi beson se Real Madridi bëri gabim që lejoj transferimin e Diaz te Lyon, mirëpo ai e di se 24 vjeqari

Ronaldo: Këta janë 6 lojtarët e së ardhmes

“Kjo është një pyetje shumë e mirë. Shoh disa lojtarë me potencial: Asensio, Mbappé, Dembélé, Neymar, Hazard, Rashford… dhe disa të tjerë. Në brezin e ardhshëm ka të paktën dhjetë lojtarë me potencial shumë, shumë të madh”. Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë rreth një dekadë që pushtojnë futbollin, duke fituar “Topin e Artë” respektivisht nga katër dhe pesë herë. Ylli portugez, megjithatë, e ka një ide se kush mund

Përforcimet e reja në Real Madrid vendosen nga …. Ronaldo

Cristiano Ronaldo ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij në Santiago Bernabeu. Përforcimet e reja në Real Madrid varen nga vendimi i Cristiano Ronaldos. “Mundo Deportivo” raporton se në rast të largimit të sulmuesit portugez, klubi madrilen do të sjellë përforcime të mëdha, gjatë afatit kalimtar të verës. Ronaldo ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij në Santiago Bernabeu. Kjo ka zgjuar interesim për transferimin e

Sa gola ka Ronaldo më shumë se Messi nga viti 2009?

Sipas UEFA-s, Ronaldo ka shënuar 21 gola më shumë se Leo Messi në Champions, që kur portugezi u transferua në Madrid nga Manchester United, në vitin 2009. 101 golat me fanellën e Real Madridit dhe 116 golat në përgjithësi, në historinë e Ligës së Kampionëve, e bëjnë Cristiano Ronaldon “mbretin” e kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube. Kuotën e 101 golave në Champions me Realin, Ronaldo e arriti pas

Ronaldo shqyrton kalimin në Chelsea

Sulmuesi, Cristiano Ronaldo, duket se nuk ka të ardhme më në Real Madrid. Por as Manchester United, nuk shihet si mundësi për portugezin. Kështu ai siç raporton The Sun, është duke shikuar mundësinë që të kalojë në Chelsea, përcjell Klan Kosova. Premier League shihet se destanacioni më i dëshiruar për pesë herë fituesin e Topit të Artë. Kalimi i Alexis Sanchez në Manchester United, përjashton mundësinë që CR7 të rikthehet