Salah

A do ta humb Salah Kampionatin Botëror?

BBC ka bërë publik një lajm tronditës, disa minuta pas fundit të finales së Champions Ligës. Ylli egjimtian i Liverpulit, Momo mund të humbë Botërorin. Sipas agjencisë britanik,  e ka nxjerr dhe kjo është  diagnoza e parë që e ka dhënë  i Liverpolit. Në minutën e 30-të Salah u largua nga fusha e lojës me lotë në sy, pas një ndërhyrje të gabuar të Serxhio Ramos, duke dëmtuar rëndë krahun. Futbollisti shkoi menjëherë

Salah: Do ta bëj Chelsean të pendohet që më ka shitur

Reprezentuesi egjiptian ka shkëlqyer në sezonin e tij të parë te Liverpooli. Mohamed Salah për herë të parë në Angli, ka luajtur me skuadrën e Chelseat, por në Londër ai ka pasur shumë pak hapësira para se të largohej, fillimisht te Fiorentina e më pas te Roma në Serie A. Ai gjatë verës së shkuar u transferua në Anfield, te Liverpooli, ku ka shkëlqyer në të gjitha garat me “The

Salah v Dzeko – cili ka statistika më të mira në Ligën e Kampionëve?

Liverpool dhe Roma, sonte zhvillojnë gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve, në stadiumin e famshëm “Anfield”. Gjiganti italian, Roma, befasoi gjithë botën e futbollit, kur eliminoi njërin nga favoritët e këtij sezoni, Barcelonën, në fazën e çerekfinaleve. ‘Giallorossi’ në ndeshjen e kthimit ndaj Barcelonës, e që ishte në shtëpinë e tyre “Olimpico”, zhvilluan një super ndeshje në të gjitha aspektet, duke fituar 3 – 0, ndërsa rezultati i ndeshjes

Mohamed Salah, “mbret” i Premier Ligës

Sulmuesi i Liverpulit, Mohamed Salah është votuar lojtari më i mirë i vitit në Premier Ligën për sezonin 2017/18. Salah ka marrë çmimin e 45-të të edicionit që zhvillohet një herë në vit dhe ceremonia është zhvilluar në “Grosvenor House” të Londrës. Ai ka siguruar më shumë vota nga homologët e tij. Çmimi votohet nga lojtarët e 92 ekipeve profesionale të Anglisë. Ai ka mposhtur konkurrencën e David Silva, Kevin De

Shpallet lojtari i vitit në Premier League

Premier League ka shpallur lojtarin e vitit, dhe ai është Mohammed Salah. Egjiptiani i Liverpool ka bërë një sezon fantastik me ‘The Reds’ ku deri më tani ka shënaur 31 gola në kampionat. Ky është viti i parë i lojtarit me Liverpool që pas transferimit nga Roma për 40 milionë euro verën e kaluar. Salah është një kandidat potencial edhe për fitimin e ‘Topit të Artë’ ku në rast se

“Salah, kandidat për ‘Topin e Artë'”

Legjenda e Liverpoolit, Robbie Fowler, beson se Mohamed Salah është kandidat serioz për ta fituar “Topin e Artë” dhe çmimin nga FIFA “The Best”, ku kanë dominuar Lionel Messi e Cristinao Ronaldo. “Salah meriton të jetë në mesin e më të mirëve për ‘Topin e Artë’. Nuk po them se do ta fitojë. Në fakt, jam shumë i sigurt se nuk do ta fitojë duke parë se si shkojnë gjërat.

Salah hyn në histori të Premier Ligës

Mohamed Salah është shpallur Lojtar i Muajit në Premier Ligë për muajin mars pasi ka vazhduar formën e jashtëzakonshme për Liverpoolin. Kjo është hera e tretë që egjiptiani e merr këtë çmim, duke ia bashkuar çmimeve të nëntorit dhe shkurtit, për t’u bërë lojtari i parë që merr këtë çmim tre herë brenda një sezoni. 25-vjeçari deri më tani në Premier Ligë ka realizuar 29 gola.

Salah në Madrid, Liverpool merr super-yllin e Realit + 50 milionë euro

Reali do të ofrojë Iscon plus 50 milionë euro për Salah. Real Madridi e dëshiron me çdo kusht Mohamed Salahun në verë. Sipas “Diario Gol”, klubi madrilien tashmë e ka gati ofertën drithëruese, përcjellë “Lajmi.net”. Reali do të ofrojë Iscon plus 50 milionë euro për Salah. Egjipatiani do të fitojë 25 milionë euro në sezon në “Bernabeu”. /Lajmi.net/

Lamtumirë Liverpool, Salah në La Liga

“Sunday Express” raporton që Barcelona dhe Real Madridi kanë shprehur interes për lojtarin. Mohamed Salah mund të largohet nga Liverpooli në fund të sezonit. Egjiptiani është i lumtur në “Anfield”, por sipas mediave britanike do të donte një skuadër më të madhe. “Sunday Express” raporton që Barcelona dhe Real Madridi kanë shprehur interes për lojtarin. Liverpool kërkon minimalisht 200 milionë funte për ish-futbollistin e Romës. /humanheyday.com/

Salah, hero i fitores së Liverpoolit ndaj Crystal Palace

Mohamed Salah shënoi golin e fitores te Liverpool ndaj Crystal Palace. Liverpool ka shënuar fitore në udhëtim te Crystal Palace me rezultat 2:1. “Reds” u rikthyen nga disavantazhi pas golit nga Luka Milivojevic nga penalltia, duke e përmbysur ndeshjen në pjesën e dytë, përcjell “lajmi.net”. Sadio Mane barazoi rezultatin para se sulmuesi në top-formë, Mohamed Salah ka shënojë golin e fitores së madhe për ekipin e Liverpoolit.