Tortë pemësh me jogurt

Tortë pemësh me jogurt

Përbërësit 700 gr keksa 7 decilitra jogurt 200 gr sheqer 200 gr gjalpë 2 sheqer vanilje 100 gr lajthia të grira 100 gr zhele bombone 400 gr Kivi 2 glazura pa ngjyra për ëmbëlsira 2 decilitra shtalpe e embel Hapat 1 Zhele bonbonet priten në katrorka ndërsa kivi qërohet dhe pritet në rrathë. 2 Në një enë të madhe bashkohen keksat e bluar, jogurti dhe përzihen mirë. 3 Në një enë të veçantë tunden gjalpi, sheqeri dhe sheqer vaniljën, shtohet