tost

Tost me gjalpë kikiriku dhe banane të karamelizuar

Blogerja e ushqimit Adeola Lumshi na tregon se si të bëjmë një krep të ëmbël kalorik për personat që merren me aktivitet sportiv. Përbërësit që na duhen: bukë tosti gjalpë kikiriku mjaltë arra banane Përgatitja: Thekim bukën ne tostiere dhe e lyejmë me gjalpë kikiriku, vetëm një fetë se gjalpi i kikirikut ka shumë kalori. Bananet i qërojmë dhe i presim, i kalojmë me gjalpë dhe mjaltë në tigan. Bananet